Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

18 január 2022 - 10:51

Martinskí dobrovoľní hasiči boli v piatok naplno vyťažení, okrem požiarov vyťahovali aj školskú tašku z kontajnera

Foto: Martinskí dobrovoľní hasiči boli v piatok naplno vyťažení, okrem požiarov vyťahovali aj školskú tašku z kontajnera
Foto: DHZO Martin-Priekopa
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Hasiči z dobrovoľného hasičského zboru v mestskej časti Martin - Priekopa mali záver uplynulého týždňa vyťažený viacerými zásahmi. Počas jedného dňa (piatok 14. januára) zasahovali až pri troch prípadoch, pričom v dvoch z nich asistovali kolegom z iných hasičských staníc.

V prvom prípade išlo o požiar drevenej ubytovne v kempe v Priekope. Dobrovoľných hasičov povolalo na zásah krajské operačné stredisko v Žiline. Po spoločnom príchode s hasičmi zo Sučian sa pridali k profesionálnym hasičom z Martina. Po lokalizovaní a následnom zlikvidovaní požiaru pre prípad znovurozhorenia zotrvali na mieste a dohliadali na bezpečnosť.

V podvečerných hodinách absolvovali druhý výjazd zameraný na technickú pomoc - vytiahnutie odhodenej školskej tašky a pomôcok do polopodzemného kontajnera na ulici Aurela Stodolu v Martine. V spolupráci s kolegami zo Záturčia boli veci za pomoci rebríka vytiahnuté a odovzdané majiteľom.

Tretí výjazd bol potrebný niekoľko minút po 19-tej hodine, kedy opäť krajské operačné stredisko vyslalo DHZO k požiaru chatky nad mestskou časťou Záturčie. Chatka sa nachádzala v ťažšie prístupnom teréne. Na zásahu a podieľali dobrovoľní aj profesionálni hasiči z Martina. Počas hasiacich prác bolo potrebné rozobrať konštrukciu chatky, požiar sa napokon podarilo dostať pod kontrolu.Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
06:15
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
05:44
Strečno
Jama na ceste
05:15
Strečno
Jama na ceste
04:52
Hričovská
Jama na ceste
04:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia