Dnes najčítanejšie
Bábkové divadlo Žilina má dvere otvorené aj počas letných prázdnin, návštevníkov čaká sedem predstavení

14 január 2022 - 10:43
Tamara Antolová

Žilinská nemocnica opäť poukázala na nesprávne parkovanie, voľné miesto bolo len o kúsok ďalej

Foto: Žilinská nemocnica opäť poukázala na nesprávne parkovanie, voľné miesto bolo len o kúsok ďalej
Foto: facebook.com
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina má mnohokrát problém s parkovaním návštevníkov nemocnice. Na sociálnej sieti uverejnila ďalší príspevok, ktorý ukazuje, akým spôsobom zaparkoval vodič v jej areáli, konkrétne na verejnej zeleni.

„Areál nemocnice a najmä parkovanie priamo pri budovách sa nafúknuť, žiaľ, nedá, takže niekedy naozaj neostáva iná možnosť, ako zaparkovať o kúsok ďalej, napríklad aj na záchytných parkoviskách,“ vyhlásila Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina na sociálnych sieťach.

Vedenie zdôraznilo, že parkovanie pred urgentným príjmom je primárne určený na sanitky, ktoré, ako tvrdí aj nemocnica, môžu prevážať vášho blízkeho a v takomto prípade veľakrát rozhodujú sekundy.


V prípade osôb s obmedzenou mobilitou odporúčajú využiť spôsob „vyložiť – naložiť“, ktoré platí aj pri starších pacientoch. „Je nám ľúto, no v žiadnej nemocnici nie je kapacitne možné vybudovať tesne pri každom pavilóne dostatočné množstvo parkovacích miest, aby sme pokryli desiatky vozidiel, ktoré by tam taktiež radi zaparkovali,“ dodala nemocnica.

Na miesto bola preto privolaná hliadka mestskej polície, ktorá vodičovi udelila blokovú pokutu. „Upozorňujeme, že pokutu môže polícia udeliť za nesprávne parkovanie aj bez toho, aby vám na vozidle zanechala blokovacie zariadenie alebo výzvu. Ak parkujete podobne ako vodič na fotografii a vaše auto nájdete bez lístka” či takzvanej papuče, stále môžete počítať s možnosťou objektívnej zodpovednosti, kedy vám bude upozornenie doručené priamo domov a pokuta bude už o niečo vyššia,“ informuje žilinská nemocnica.

Návštevníci aj zamestnanci môžu využívať parkovacie miesto o kúsok ďalej od budovy, do ktorej majú namierené. Nemocnica oboznámila verejnosť na sociálnej sieti aj o ďalšom nesprávnom parkovaní, ktoré blokovalo vstup. „Myslime pri parkovaní nielen na prejazd štandardných vozidiel, ale predovšetkým vozidiel záchranných zložiek, ktoré sú omnoho väčších rozmerov ako sanitka či hasičské auto. Nesprávnym parkovaním môžete vážne obmedziť prípadnú záchranu života či majetku a niesť za to zodpovednosť. Myslime na to, že parkujeme v nemocnici, nie v obchodnom centre,“ dodali.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
12:53
Strečno
Práca na ceste
12:10
Strečno
Práca na ceste
11:44
Strečno
Jama na ceste
11:15
Strečno
Kolóna
10:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina