Dnes najčítanejšie
Zaokrúhľovanie platieb od 1. júla 2022 sa bude týkať aj poštových služieb a zásielok platených na dobierku

13 január 2022 - 11:58

Reinoo sťahuje svoju ponuku na parkovací dom na Obchodnej ulici. Postaví ho na pôvodnom mieste

Foto: Reinoo sťahuje svoju ponuku na parkovací dom na Obchodnej ulici. Postaví ho na pôvodnom mieste
Foto: Reinoo
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinská spoločnosť Reinoo, ktorá prišla s návrhom na vybudovanie parkovacieho domu slúžiaceho nielen kancelárskym budovám ale aj obyvateľom okolia Obchodnej ulice, sťahuje svoju ponuku. Dnes 13. januára to oznámil Milan Dubec v príspevku na sociálnej sieti.

Udialo sa tak po pondelkovej verejnej diskusii s občanmi Vlčiniec a stredajšom stretnutí s členkou petičného výboru. Developer od začiatku deklaroval, že je jeho zámerom ponúknuť obyvateľom riešenie problému s nedostatkom parkovacích miest. Projekt však nezískal podporu ľudí žijúcich v lokalite ani po úpravách a zapracovaní pripomienok.

„Po prvých diskusiách sme do nášho finálneho návrhu zapracovali všetky ich pripomienky, najmä sme chceli umiestniť parkovací dom pod zem, aby zelená lúka zostala zachovaná. Napriek tomu necítime podporu pre náš návrh a teda platí, čo sme hovorili od začiatku, že vôľu ľudí budeme rešpektovať,“ uviedol Milan Dubec zo spoločnosti Reinoo.

Parkovací dom bude vybudovaný na pôvodnom mieste, kde má vydané platné povolenia. Ako ústretový krok aj tu umožní developer jeho ekologické zdieľanie pre obyvateľov v čase, kedy nie je vyťažený. Ľudia žijúci v blízkosti tak budú môcť počas nočných hodín parkovať za symbolický poplatok na suchom a bezpečnom mieste.


Dopravný servis
Rajecká cesta
Stacionárny radar
11:13
Estakáda
Práca na ceste
11:12
Budatínska Lehota
Iné nebezpečenstvo
11:10
Budatínska Lehota
Kolóna
11:10
Mojšova Lúčka
Kolóna
11:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina