Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Žilinu zasiahlo husté sneženie, viaceré cesty sú šmykľavé. Pri nemocnici sa prevrátilo auto na strechu

12 január 2022 - 13:13
Tamara Antolová

Liptovský Mikuláš priblížil prácu zimnej údržby. Keď nesneží, pracovníci maľujú či vymieňajú obklad

Foto: Liptovský Mikuláš priblížil prácu zimnej údržby. Keď nesneží, pracovníci maľujú či vymieňajú obklad
Foto: facebook.com
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Verejnoprospešné služby (VPS) mali v aktuálnej sezóne v Liptovskom Mikuláši na starosti zimnú údržbu. Mesto na sociálnych sieťach informovalo verejnosť, že sypače na sklonku roka najazdili viac ako 3-tisíc kilometrov. „V priebehu novembra a decembra na konci roka 2020 sypače odjazdili len 150 kilometrov, na konci roka 2021 až takmer 3100 výkonových kilometrov. V teréne boli nasadené aj traktory a menšie mechanizmy, pretože december bol bohatý ako na zrážky, tak aj na mrazové dni, a to až do náhleho oteplenia na konci decembra,“ informoval ekonomický námestník Martin Kögel.

Mesto zároveň doplnilo, že pokiaľ nie sú potrebné práce VPS pracovníkov, tak sa venujú napríklad aj maľovaniu. „Prvá polovica januára začala teplým počasím, ponúkla preto pracovníkom VPS priestor na činnosti, na ktoré v hektickom koncoročnom období nie je čas. Venovali sa obnove vnútorných priestorov krytej plavárne, administratívnych budov aj dielní. Maľovali kancelárie, šatne a vynovovali priestory v interiéroch, na ktoré počas roka nie je dostatok kapacít,“ vyhlásilo mesto na sociálnej sieti.

Príslušníci VPS sa venovali aj príprave plavárne na opätovné otvorenie, maľovaniu sociálnych zariadení či výmene obkladov. Bol taktiež vykonávabý výrub stromov a aj vývoz komunálneho separovaného a kuchynského odpadu.

„Pracovníci VPS sa aj túto zimu starajú o približne o 100 kilometrov mestských ciest a 76 kilometrov chodníkov. K dispozícii majú 27 mechanizmov – sypače, traktory, multikáry a nakladače. Počas jednej sezóny minú v priemere 700 ton štrku a sto ton posypovej soli. Do výkonu zimnej služby sú zaradení štyria pracovníci ako dispečeri a 32 pracovníkov obsluhujúcich vozidlá a mechanizmy. Podľa potreby zapájajú VPS do ručnej údržby aj pracovníkov z ostatných stredísk,“ dodalo mesto.


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
23:56
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:15
Strečno
Jama na ceste
23:12
Mostná
Jama na ceste
22:55
Hričovská
Jama na ceste
22:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina