Dnes najčítanejšie
Na Košickej ulici v Žiline došlo k zrážke dvoch áut, začínajú sa tvoriť kolóny

12 január 2022 - 13:13
Tamara Antolová

Liptovský Mikuláš priblížil prácu zimnej údržby. Keď nesneží, pracovníci maľujú či vymieňajú obklad

Foto: Liptovský Mikuláš priblížil prácu zimnej údržby. Keď nesneží, pracovníci maľujú či vymieňajú obklad
Foto: facebook.com

Verejnoprospešné služby (VPS) mali v aktuálnej sezóne v Liptovskom Mikuláši na starosti zimnú údržbu. Mesto na sociálnych sieťach informovalo verejnosť, že sypače na sklonku roka najazdili viac ako 3-tisíc kilometrov. „V priebehu novembra a decembra na konci roka 2020 sypače odjazdili len 150 kilometrov, na konci roka 2021 až takmer 3100 výkonových kilometrov. V teréne boli nasadené aj traktory a menšie mechanizmy, pretože december bol bohatý ako na zrážky, tak aj na mrazové dni, a to až do náhleho oteplenia na konci decembra,“ informoval ekonomický námestník Martin Kögel.

Mesto zároveň doplnilo, že pokiaľ nie sú potrebné práce VPS pracovníkov, tak sa venujú napríklad aj maľovaniu. „Prvá polovica januára začala teplým počasím, ponúkla preto pracovníkom VPS priestor na činnosti, na ktoré v hektickom koncoročnom období nie je čas. Venovali sa obnove vnútorných priestorov krytej plavárne, administratívnych budov aj dielní. Maľovali kancelárie, šatne a vynovovali priestory v interiéroch, na ktoré počas roka nie je dostatok kapacít,“ vyhlásilo mesto na sociálnej sieti.

Príslušníci VPS sa venovali aj príprave plavárne na opätovné otvorenie, maľovaniu sociálnych zariadení či výmene obkladov. Bol taktiež vykonávabý výrub stromov a aj vývoz komunálneho separovaného a kuchynského odpadu.

„Pracovníci VPS sa aj túto zimu starajú o približne o 100 kilometrov mestských ciest a 76 kilometrov chodníkov. K dispozícii majú 27 mechanizmov – sypače, traktory, multikáry a nakladače. Počas jednej sezóny minú v priemere 700 ton štrku a sto ton posypovej soli. Do výkonu zimnej služby sú zaradení štyria pracovníci ako dispečeri a 32 pracovníkov obsluhujúcich vozidlá a mechanizmy. Podľa potreby zapájajú VPS do ručnej údržby aj pracovníkov z ostatných stredísk,“ dodalo mesto.


Dopravný servis
Závodská cesta
Policajná hliadka
20:57
Strečno
Kolóna
20:45
Hričovská
Prekážka na ceste
20:10
Strečno
Kolóna
20:00
Strečno
Kolóna
19:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina