Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Žilinu zasiahlo husté sneženie, viaceré cesty sú šmykľavé. Pri nemocnici sa prevrátilo auto na strechu

12 január 2022 - 10:53
Tamara Antolová

Najviac falzifikátov hračiek odhalili žilinskí colníci na Orave a Liptove

Foto: Najviac falzifikátov hračiek odhalili žilinskí colníci na Orave a Liptove
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinský colný úrad informoval, že počet falzifikátov pochádzajúcich z tretích krajín medziročne klesol o 36 percent. Najčastejšie colníci zaistili napodobeniny v kamenných predajniach, ktoré sa dostali na poštu z ázijských krajín.

Klesajúci trend stále pokračuje, za predošlý rok zaznamenali skoro 2-tisíc kusov rôzneho tovaru a v roku 2020 to bolo o tisíc viac. Za úspech colného úradu zachytenia falzifikátov sa podpísali najmä častejšie kontroly a neustále informovanie verejnosti o nežiadúcich vplyvoch pochybných výrobkov na zdravie ľudí.

Čo sa týka zasielok zo zahraničia, tam sa najčastejšie nachádzala „problémová“ športová obuv, textil či doplnky. V kamenných obchodoch to boli predovšetkým hračky, galantéria svetoznámych značiek či v neposledom rade aj vonné sviečky. Najväčší počet hračiek zaistili colníci na Orave a na Liptove. „Ďalšie desiatky kusov napodobenín tričiek, šiltoviek, teplákov i kabeliek odhalili u vodiča bulharskej národnosti, ktorého zastavili na cestnej komunikácii a podrobili kontrole,“ doplnil úrad.


 Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
23:56
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:15
Strečno
Jama na ceste
23:12
Mostná
Jama na ceste
22:55
Hričovská
Jama na ceste
22:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina