Dnes najčítanejšie
Zariadenia sociálnych služieb sa pripravujú na ďalšiu vlnu pandémie, prísť by mala na prelome septembra a októbra

05 január 2022 - 09:33
Tamara Antolová

V Bytči zaevidovali vtáčiu chrípku, úrady vykonávajú súpis všetkých chovov hydiny a iného vtáctva

Foto: V Bytči zaevidovali vtáčiu chrípku, úrady vykonávajú súpis všetkých chovov hydiny a iného vtáctva
Foto: pixabay.com
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V Bytči, konkrétne v mestskej časti Malá Bytča, boli koncom roka 2021 Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou v Žiline vyhlásené veterinárne opatrenia z dôvodu nálezu domácej hydiny (kura domáce) pozitívne na vtáču chrípku.

Bytča aj s mestskými časťami Malá Bytča, Mikšová, Pšurnovice, Hliník nad Váhom, Hrabové spadajú do ochranného pásma, v ktorom je potrebné vykonať súpis všetkých chovov hydiny, holubov a iných vtákov chovaných v zajatí. 

„Regionálna veterinárna a potravinová správa Žilina vydala nariadenie vykonať do 5. 1. 2022 súpis všetkých chovov hydiny a iného vtáctva chovaného v zajatí vrátane približných počtov chovaného vtáctva,“ uviedlo mesto Bytča na sociálnej sieti.

Na Mestský úrad v Bytči je preto potrebné nahlásiť počet kusov hydiny holubov a iného vtáctva na e-mailovú adresu katarina.gulasova@bytca.sk, vojtech.horvat@bytca.sk obratom alebo na tel. číslo 041/ 507 39 27 počas úradných hodín , alebo písomne na základe vypísanej tabuľky k súpisu vtáctva, ktorá bude doručená do rodinných domov.

„V prípade vážnych dôvodov, choroba, dovolenka ap. je možné súpis vtáctva nahlásiť v lehote do 19. 1. 2022. Opatrenia v plnom znení sú zverejnené aj na úradnej tabuli Mesta Bytča,“ dodalo mesto.


Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
22:10
Lavobrezná
Práca na ceste
22:08
Hričovská
Prekážka na ceste
21:55
Strečno
Jama na ceste
21:30
Bytčica, Dlhá
Iné nebezpečenstvo
21:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina