Mladý plavec vybojoval 5 titulov majstra Slovenska, Nereusu sa darilo

Galéria: 3 fotky

Slnečný a horúci víkend strávili 13 a 14 roční plavci z celého Slovenska v rekreačnom areáli Vadaš Štúrovo na Letných majstrovstvách Slovenska v plávaní. Klub plaveckých športov Nereus Žilina reprezentovalo 24 starších žiakov, ktorí spolu získali 22 medailí (6-6-10) a stali sa zo 40-tich klubov štvrtým najúspešnejším.

Získal 5 prvenstiev a titulov majstra Slovenska

Najväčší podiel na úspechu mal Alexander Hrabovský so ziskom 3 individuálnych a 2 štafetových titulov Majstra Slovenska (100m, 200m motýlik, 100m znak, 4x100m polohové preteky a 4x100m voľný spôsob). Zlatú zbierku rozšíril o bronz na 200m znak. O šiesty titul sa pričinil Denis Vallo na najkratšej šprintérskej trati 50m voľ. spôsob. Doteraz vždy štvrtý Denis sa konečne dočkal medaily a k nej vyplával striebro na 100m znak.

Úspechy zbierali aj ďalší plavci a plavkyne

Na jednej z najťažších disciplín 400m pol. preteky si striebro vyplával Matúš Laluha. Takú istú získal na 100m motýlik a v krátkom šprinte bol tretí. Ďalšie druhé miesta patria opäť v šprinte 50m voľný spôsob Petrovi Sukeníkovi a Jurajovi Topoľskému. Tretie miesto na 100m znak obsadil Andrej Synák a svoju prvú nečakanú bronzovú medailu získal Matej Mihalda na 200m pol. preteky.

Medzi dievčatami si 4x vybojovala bronz Zuzana Michaličková, všetky zhodne voľným spôsobom na tratiach 50m, 100m, 200m a 400m. Natália Michalovičová mala tak isto premiéru na stupňoch víťazov, keď si preberala striebro za 200m prsia a bronz za 100m prsia.

V chlapčenských štafetách suverénne dominovali Žilinčania a s veľkým náskokom vyhrali 4x100m pol. preteky (Synák, Vallo, Hrabovský, Sukeník) a 4x100m voľ. Spôsob (Sukeník, Topoľský, Šabík, Vallo). Dievčatám (Michalovičová, Loncková, Sýkorová, Michaličková) sa podarilo pekne zabojovať a na 4x100m pol. preteky si vybojovali bronz. Všetkým účastníkom patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu klubu a mesta.