Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti zadržali 25-ročného drogového dílera, našli u neho 36 dávok pervitínu

30 december 2021 - 09:48
Tamara Antolová

Poslanci z obce Varín podali sťažnosť proti obvineniu NAKA

Foto: Poslanci z obce Varín podali sťažnosť proti obvineniu NAKA
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Poslanci obecného zastupiteľstva (OZ) vo Varíne (okres Žilina), ktorých NAKA obvinila z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, využili právo na podanie riadneho opravného prostriedku.

Obvinení tak podali sťažnosť proti vzneseniu obvinenia. Na augustovom zasadnutí totiž poslanci nesúhlasili s premenovaním ulice Dr. Jozefa Tisu a v tejto súvislosti voči nim zakročila Národná kriminálna agentúra.

„Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil 10 osôb z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd (podľa § 422 ods. 1 Trestného zákona). Konanie naďalej pokračuje, viac informácií k jeho priebehu a stavu preto nie je možné poskytnúť,“ doplnil mjr. JUDr. Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

Jedinou poslankyňou obecného zastupiteľstva, ktorú NAKA neobvinila, je Lenka Ticháková. Tá navrhovala na zasadnutí  v auguste zmenu sporného názvu ulice, návrh však schválený nebol. O premenovanie ulice sa pritom snaží už niekoľko rokov, zatiaľ neúspešne.

Ulica Dr. Jozefa Tisu nachádzajúca sa v obci Varín je poslednou na Slovensku. Lenka Ticháková získala za svoju snahu o jej premenovanie ocenenie Biela vrana, ktoré zviditeľňuje ľudí upozorňujúcich na problémy spoločnosti aj napriek tomu, že to prináša problémy.


Dopravný servis
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:39
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
21:15
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Hričovská
Jama na ceste
20:29
Rudinka
Jama na ceste
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia