Dnes najčítanejšie
Neznámy vodič nechal na železničnom priecestí odstavené auto bez značiek, prechádzajúci vlak doň narazil

28 december 2021 - 13:05

Agresívny muž sa pokúšal podpáliť žilinských mestských policajtov, dvoch polial benzínom

Foto: Agresívny muž sa pokúšal podpáliť žilinských mestských policajtov, dvoch polial benzínom
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinskí mestskí policajti zažili v uplynulých dňoch nepríjemnú skúsenosť s agresívnym mužom. Počas riešenia priestupku sa im najskôr vyhrážal zabitím, po slovných útokoch však odišiel. O niečo neskôr sa ale vrátil do sídla Mestskej polície na Hollého ulici, kde sa ich pokúšal podpáliť.

Opitý 41-ročný muž si so sebou doniesol pred budovu aj benzín, ktorým sa mu podarilo poliať dvoch príslušníkov. Benzínom oblial aj dvere a okolie budovy. Krátko po tom, ako vytiahol z vrecka zapaľovač, ho spacifikovali. Počas zásahu dotyčný útočil aj fyzicky a policajtov kopal, napokon však skončil v putách.

V čase incidentu sa na oddelení nachádzalo päť mestských policajtov. Prípad si následne prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorý začal trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa. K poškodeniu majetku ani zraneniu osôb našťastie nedošlo.

„Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
06:00
Strečno
Prekážka na ceste
05:58
Oškerda
Prekážka na ceste
04:41
Lavobrezná
Policajná hliadka
04:39
Priemyselná
Jama na ceste
02:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina