Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený

21 december 2021 - 22:54

Čaká nás doteraz najchladnejšia noc v decembri, teplota môže klesnúť až na -17 °C

Foto: Čaká nás doteraz najchladnejšia noc v decembri, teplota môže klesnúť až na -17 °C
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Dnešná noc prinesie výrazné ochladenie, meteorológovia varujú pred nízkymi teplotami až do -17 °C. V severnejších oblastiach na Orave a Liptove môže teplota klesnúť aj nižšie. Vo všetkých okresoch Žilinského kraja platí výstraha najnižšieho prvého stupňa.

Silný mráz pocítia najmä obyvatelia v lokalitách so snehovou pokrývkou, kde sa miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -15 až -17 °C. Počas ďalšej noci však má byť ešte chladnejšie.

Meteorologické výstrahy, ktoré vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), platia až do štvrtku 09:00 hod. Na území Žilinského kraja sa 23. decembra očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu na úrovni -15 °C až -20 °C.

„Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav.

V závere týždňa by sa malo podľa aktuálnej predpovede začať otepľovať. Teploty vystúpia na 1 až 6 stupňov Celzia. Po víkende môžeme očakávať daždivé počasie a neskôr opäť snehové zrážky.
Zdroj: Slovenský hydrometeorologický ústav


Dopravný servis
Hájik
Zver pri ceste
21:14
Oškerda
Prekážka na ceste
21:11
Hričovská
Policajná hliadka
20:45
Strečno
Iné nebezpečenstvo
20:27
Strečno
Jama na ceste
19:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia