Dnes najčítanejšie
Zdravotníci ošetrovali muža ležiaceho na Závodskej ceste v Žiline, ten sa na nich pokúšal zaútočiť päsťami

21 december 2021 - 12:56

V stredu 22. decembra dôjde k podpisu zmluvy na výstavbu privádzača v Kysuckom Novom Meste

V stredu 22. decembra dôjde k ďalšiemu významnému kroku v súvislosti s výstavbou diaľnice D3 na Kysuciach. Ministerstvo dopravy, Národná diaľničná spoločnosť a Žilinský samosprávny kraj slávnostne podpíšu s budúcim zhotoviteľom zmluvu na výstavbu privádzača v Kysuckom Novom Meste.

K podpisu zmluvy dôjde v mestskom kultúrno-športovom stredisku v Kysuckom Novom Meste. Úspešným uchádzačom o stavebnú realizáciu privádzača diaľnice D3 v úseku Žilina, Brodno - Kysucké Nové Mesto sa stala spoločnosť Metrostav.

Hlavným hodnotiacim kritériom v tendri bola najnižšia navrhovaná cena za výstavbu, pričom predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na 19 miliónov eur. Metrostav predložil ponuku s najnižšou cenou 13 656 562 eur bez DPH.

Cenové ponuky deviatich záujemcov boli zverejnené vo februári. Súťažná komisia vtedy začala proces hodnotenia cenovej časti a posúdila splnenie všetkých podmienok účasti. Vo štvrtok 7. októbra bol výsledok oficiálne zverejnený na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Diaľničný privádzač rieši prepojenie súčasnej frekventovanej cesty prvej triedy I/11, budúcej diaľnice D3, cesty tretej triedy a miestnej komunikácie pri priemyselnom parku Kysucké Nové Mesto. Diaľničný privádzač zlepší dopravnú situáciu na súčasnej frekventovanej križovatke v Radoli, pomôže logistike veľkých podnikov, odľahčí mesto a obyvateľom regiónu Dolných Kysúc zvýši dostupnosť infraštruktúry.


Dopravný servis
Považský Chlmec
Policajná hliadka
05:10
Lavobrezná
Stacionárny radar
04:22
Strečno
Zver pri ceste
01:27
Hričovská
Zver pri ceste
01:13
Strečno
Zver pri ceste
23:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina