Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

18 december 2021 - 13:55

Na hraničnom priechode Trstená – Chyžné vykonáva polícia kontrolu dodržiavania karanténnych povinností

Foto: Na hraničnom priechode Trstená – Chyžné vykonáva polícia kontrolu dodržiavania karanténnych povinností
Foto: Polícia SR - Žilinský kraj
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Dnes 18. decembra 2021 vykonávajú policajti v Žilinskom kraji na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky s Poľskou republikou a Českou republikou náhodné kontroly karanténnych povinností osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky. Kontrolám sa nevyhnú vodiči ani na priechode Trstená - Chyžné.

„Počas dnešného dňa boli uskutočnené osobitné cielené kontroly na vstupe na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov. Kontroly sú zamerané na striktné dodržiavanie povinností osôb uložených vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky,“ informuje polícia.

Izolácia je aktuálne bez výnimky nariadená všetkým osobám, ktoré v posledných 14 dňoch navštívili Juhoafrickú republiku, Botswanu, Namíbiu, Lesotho, Eswatini, Mozambik, Zimbabwe, Izrael, Hongkong alebo Seychely a ktoré od 1. decembra 2021 vstúpia na územie Slovenskej republiky.

Tieto osoby musia podstúpiť izoláciu v domácom prostredí alebo karanténnom ubytovacom zariadení, ktorá sa skončí pri bezpríznakovom priebehu izolácie dovŕšením jej 14. dňa alebo obdržaním dvoch negatívnych výsledkov RT-PCR testov na ochorenie COVID-19, pričom laboratórnu diagnostiku na ochorenie COVID-19 je možné vykonať najskôr v prvý deň izolácie a následne v ôsmy deň izolácie.

U detí do dvanástich rokov a dvoch mesiacov veku sa pri bezpríznakovom priebehu izolácie, táto ukončuje ukončením povinnosti domácej izolácie pre osoby žijúce s nimi v spoločnej domácnosti.

Aktuálne platnú vyhlášku nájdete na tomto odkazeZdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Kragujevská
Policajná hliadka
08:14
Strečno
Kolóna
08:12
Závodie
Kolóna
08:12
Škultétyho
Kolóna
08:11
Košická
Kolóna
08:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia