Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

16 december 2021 - 11:52
Tamara Antolová

V Žilinskom kraji pribudlo päť nových cykloservisných stojanov, dva z nich sú pri Žiline

Foto: V Žilinskom kraji pribudlo päť nových cykloservisných stojanov, dva z nich sú pri Žiline
Foto: Slovenský cykloklub
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Žilinský turistický kraj vybudoval päť nových cykloservisných stojanov, ktoré vznikli vďaka spolupráci Slovenského cykloklubu a krajskej organizácie cestovného ruchu.

Koncom roka 2021 bola prijatá zákazka týkajúca sa piatich kusov cykloservisných stojanov pre bicykle v rámci Žilinského samosprávneho kraja. Prvým krokom v realizácii bolo nájdenie najvhodnejšej najfrekventovanejšie lokality v kraji, kde by cyklostojany mali svoje využitie.

Po oslovení obcí a miest a vzájomnej dohode na lokalite stojanov sa  vytýčili vhodnejšie miesta umiestnenia. Momentálne sú cyklostojany už plne k dispozícii, nachádzajú sa v lokalitách: Terchová, Vodné dielo Žilina pri bufete, Turany, Jamník a obec Súľov-Hradná. 

Stojany na bicykle majú svoje využitie aj v núdzi, a to napríklad keď sa cyklista ocitne v technicky nepríjemnej situácii, prípadne doma nevlastnia náradie na údržbu bicykla. Stojan umožňuje dofúkať koleso či opraviť defekt.

Je taktiež vybavený základným náradím, ktoré je skryté vo vnútri a držiakom na bicykel pre lepšiu manipuláciu a ľahšiu opravu. Pomocou náradia je možné vykonať rôzne menšie opravy ako napr. utiahnutie uvoľneného pedálu, nosiča či detskej sedačky.


Dopravný servis
Kragujevská
Policajná hliadka
08:14
Strečno
Kolóna
08:12
Závodie
Kolóna
08:12
Škultétyho
Kolóna
08:11
Košická
Kolóna
08:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia