Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti zadržali 25-ročného drogového dílera, našli u neho 36 dávok pervitínu

14 december 2021 - 13:45

VIDEO: Na Strednej škole Požiarnej ochrany v Žiline si vianočne vyzdobili hasičskú Tatru

Foto: VIDEO: Na Strednej škole Požiarnej ochrany v Žiline si vianočne vyzdobili hasičskú Tatru
Foto: Hasičský a záchranný zbor
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V žilinskej mestskej časti Považský Chlmec funguje od roku 1970 Stredná škola Požiarnej ochrany. Je to zariadenie Hasičského a záchranného zboru a Ministerstva vnútra SR, ktoré plní funkciu strednej odbornej školy a rezortného vzdelávacieho zariadenia.

Škola pôvodne sídlila na Námestí požiarnikov v centre Žiliny, neskôr sa presťahovala do Saleziánskeho domu na Rajeckej ceste, odkiaľ sa o niekoľko rokov presunula do mestskej časti Považský Chlmec. Úplné stredné i vyššie odborné vzdelanie poskytuje formou diaľkového štúdia. Spolupracuje pritom so strednými a vysokými školami, ktoré zabezpečujú výučbu so študijným zameraním na ochranu pred požiarmi. 

Absolventi sa počas štúdia zúčastňujú nielen teoretických predmetov aj absolvujú aj praktické výcviky. Výučba prebieha v jedenástich špecializovaných učebniach a vo vonkajších výcvikových priestoroch. Príprava býva vždy ukončená teoretickými a praktickými skúškami pred komisiou.

Študenti zo Strednej školy Požiarnej ochrany sa tento rozhodli, že pri príležitosti Vianoc vyzdobia hasičské vozidlo. Výsledok v podobe vysvietenej hasičskej Tatry je možné vidieť na videu, ktoré zverejnil Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti.Dopravný servis
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:39
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
21:15
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Hričovská
Jama na ceste
20:29
Rudinka
Jama na ceste
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia