10 december 2021 - 13:22
Tamara Antolová

Vodiča z Kysúc naháňali colníci, chytili ho až v Česku. Bol pod vplyvom alkoholu a omamných látok

O naháňačku ako z akčného filmu sa postaral vodič z Kysúc, ktorý unikal pred žilinskými príslušníkmi finančnej správy. Vodič bol pod vplyvom omamných látok a alkoholu a počas nebezpečnej jazdy ohrozoval seba aj okolie. V aute mu našli väčšie množstvo drog, zrejme išlo o extázu.

Poškodil 2 služobné vozidlá a následne aj fyzicky napadol príslušníka finančnej správy. Tí sa ho snažili zastaviť pomocou svetelnej a zvukovej signalizácie. Vozidlo prechádzalo mimo vyznačený jazdný pruh a na tieto znamenia 21-ročný vodič nereagoval, ale naopak, začal zrýchľovať, blokovať služobné vozidlo a následne sa ho snažil vytlačiť do zvodidiel. Do naháňačky prispelo aj nepriaznivé počasie, ktoré postavilo príslušníkov finančnej správy, vodiča a aj dve ďalšie osoby, ktoré viezol, do nebezpečia.


Po prechode cez bývalý hraničný priechod Milošová – Šance prišla na pomoc aj česká polícia, ktorú colníci privolali. Vodič im počas úniku stihol poškodiť prednú časť auta. Približne po 30 km nebezpečnej jazdy mu v obci Třinec zablokovali cestu služobné vozidlá. Znovu sa pokúšal o útek cúvaním a do jedného z áut narazil. 

Až po použití donucovacích prostriedkov ho z auta vytiahli a počas toho bol agresívny a jednu zasahujúcu osobu kopol do tváre. Aj spolujazdca vytiahli von z auta cez rozbité okno, keďže dvere vozidla boli zamknuté.

Po prehliadke vozidla zaistili okrem nožov, balení cigariet a alkoholu aj väčšie množstvo tabletiek. Po absolvovaní dychovej skúšky, ktorá sa potvrdila, sa vodič podrobil aj odberu krvi, kde bolo zistené, že bol pod vplyvom aj omamných látok.Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
12:25
Koňhora
Práca na ceste
12:10
Kragujevská
Policajná hliadka
12:00
Rudinka
Práca na ceste
11:56
Strečno
Kolóna
11:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina