Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Žilinu zasiahlo husté sneženie, viaceré cesty sú šmykľavé. Pri nemocnici sa prevrátilo auto na strechu

04 december 2021 - 13:17

Policajti zadržali dvoch vodičov, ktorí pod vplyvom alkoholu nabúrali. Jeden z nich nafúkal až 3,4 promile

Foto: Policajti zadržali dvoch vodičov, ktorí pod vplyvom alkoholu nabúrali. Jeden z nich nafúkal až 3,4 promile
Foto: KR PZ Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Polícia v Žiline vyšetruje dva prípady jazdy pod vplyvom alkoholu, ktoré skončili dopravnou nehodou. Po udalostiach zadržali príslušníci Policajného zboru vodičov vo veku 23 a 39 rokov, dnes sú už obaja obvinení.

V prvom prípade vyšetrovateľ obvinil 23-ročného Tomáša (z okresu Bytča) z trestného činu ublíženia na zdraví, z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z trestného činu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Tomáš viedol vo štvrtok 2. decembra vo večerných hodinách osobné auto značky Škoda po ceste druhej triedy v smere od obce Veľké Rovné do obce Kotešová. Počas jazdy z nezistených príčin prešiel mimo vozovku a prednou časťou narazil do stĺpa.

„Po dopravnej nehode sa obvinený muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,13 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu dvoch osôb, ktoré boli prevezené na ošetrenie. Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V druhom prípade vyšetrovateľ obvinil 39-ročného muža z Poľska a to z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vodič rovnako vo štvrtok vo večerných hodinách viedol po ceste prvej triedy v smere od Žiliny na Rajec nákladné motorové vozidlo značky IVECO a z nezistených príčin prešiel mimo vozovku.

„Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Obvinený muž sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 3,42 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz,“ dodala žilinská policajná hovorkyňa.

Okolnosti oboch prípadov sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Nezodpovedným vodičom hrozí okrem zákazu šoférovania aj pobyt vo väzení.
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
23:56
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:15
Strečno
Jama na ceste
23:12
Mostná
Jama na ceste
22:55
Hričovská
Jama na ceste
22:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina