Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Žilinu zasiahlo husté sneženie, viaceré cesty sú šmykľavé. Pri nemocnici sa prevrátilo auto na strechu

02 december 2021 - 11:06
Tamara Antolová

Ružomberok inovuje, občanov bude informovať cez SMS správy, e-maily a mobilnú aplikáciu

Foto: Ružomberok inovuje, občanov bude informovať cez SMS správy, e-maily a mobilnú aplikáciu
Foto: Mesto Ružomberok
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Od decembra spustilo mesto Ružomberok informačné kanály, cez ktoré bude občanov informovať. Ide konkrétne o SMS správy, e-maily a cez mobilnú aplikáciu. Dôvodom inovácie je zastaranosť mestského rozhlasu a dopyt po jeho zrušení. Hovorca mesta Viktor Mydlo potvrdil, že okresných miest je Ružomberok jedným z posledných, ktoré na informovanie o dianí v meste využíva mestský rozhlas.

V roku 2017 šlo na údržbu mestského rozhlasu 23-tisíc eur, čo zahŕňalo aj opravu ampliónov a káblov. „Vzali sme si za príklad iné mestá a ich formy komunikácie s občanmi. Tiež sme sa snažili v úzkej skupine spoločne so zamestnancami úradu prísť na najvhodnejšie riešenie aplikovateľné pre mesto,“ tvrdí primátor mesta Ružomberok Igor Čombor.

Testovanie troch informačných kanálov bolo spustené najprv medzi interných zamestnancov počas novembra – a to konkrétne e-mailovú komunikáciu, mobilnú aplikáciu Virtualne a systém odosielania SMS správ.

„Informovanie prostredníctvom SMS správ, e-mailov a aplikácia budú zadarmo. Radnica systémy spúšťa ako súčasť zmluvy so spoločnosťou, ktorá zabezpečuje chod webového sídla mesta,“ vysvetlil hovorca mesta Viktor Mydlo.

Prihlásiť sa na prijímanie SMS správ a e-mailov môže každý záujemca vypísaním formulára na stránke www.ruzomberok.sk a aplikáciu je možné stiahnuť na najpoužívanejších operačných systémoch a zvoliť si mesto Ružomberok.


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
23:56
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:15
Strečno
Jama na ceste
23:12
Mostná
Jama na ceste
22:55
Hričovská
Jama na ceste
22:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina