Dnes najčítanejšie
Podpredseda parlamentu údajne kradol skrutky v žilinskom obchode, situáciu vysvetlil na sociálnej sieti

01 december 2021 - 16:40

Žilinský dopravný podnik pripravuje vianočný trolejbus, tento rok pravdepodobne zmení vozidlo

Foto: Žilinský dopravný podnik pripravuje vianočný trolejbus, tento rok pravdepodobne zmení vozidlo
Foto: Dopravný podnik mesta Žiliny

Tradičný vianočný trolejbus bude v Žiline premávať už po desiaty rok. Žilinský dopravný podnik ho aktuálne pripravuje na prvú jazdu mestom. Vianočne vyzdobený a vysvietený trolejbus vyráža do ulíc vždy pred Mikulášom. V priebehu decembra postupne premáva na všetkých trolejbusových linkách.

Vidieť ho naživo alebo sa ním previezť môžu obyvatelia všetkých žilinských sídlisk a širšieho centra mesta. Vždy premáva cez centrum, Hliny, Solinky, Vlčince aj Hájik. Každoročne sa naň tešia nielen deti, ale aj mnohí dospelí, pretože vytvára príjemnú atmosféru vianočného obdobia.

Dopravný podnik mesta Žiliny štandardne využíva na tento účel nízkopodlažný trolejbus typu ŠKODA 30 Tr SOR, v ktorom je vyzdobený exteriér aj interiér. Aktuálne zverejnená fotografia na sociálnej sieti však naznačuje, že tento rok môže ísť o iné vozidlo. Vďaka parciálnym trolejbusom či elektrobusom, ktoré DPMŽ vlastní, je šanca, že tento rok poteší aj ľudí v mestských častiach, kde trolejové vedenie chýba. 

Týmto krokom sa snaží mestský dopravný podnik nielen skrášliť ulice Žiliny, ale aj potešiť všetkých obyvateľov, návštevníkov a cestujúcich v mestskej hromadnej doprave a dopriať im príjemný zážitok.

Minuloročný vianočný trolejbus získal v medzinárodnej súťaži o najkrajšie vyzdobený trolejbus najviac hlasov. S obrovským náskokom tak prekonal súťažné fotografie z Česka, Poľska, Maďarska, Ukrajiny či Ruska. Titul „Vianočný trolejbus 2020“ mu v prvom ročníku ankety patrí vďaka viac než 12-tisíc hlasom.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
20:14
Radoľa
Kolóna
20:11
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
20:11
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
20:08
Košická
Policajná hliadka
19:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina