Dnes najčítanejšie
PROGRAM: Trnovské po-hody boli slávnostne otvorené, na pódiu si zahrá aj kapela POLEMIC

01 december 2021 - 10:53

Vodič osobného auta na seba upozornil rýchlou jazdou, po zastavení zamkol dvere. Posádka mala pri sebe drogy

Foto: Vodič osobného auta na seba upozornil rýchlou jazdou, po zastavení zamkol dvere. Posádka mala pri sebe drogy
Foto: Colný úrad Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Pozornosť žilinských colníkov upútala jazda vodiča osobného vozidla, ktorá bola najskôr pomalá a neskôr divoká. Po zastavení našiel služobný pes u dvojčlennej posádky drogy.

Príslušníci finančnej správy zo Žiliny si počas jazdy všimli pomaly idúce vozidlo, ktoré vzápätí prudko zrýchlilo. Stalo sa tak neďaleko od sídla colného úradu. Auto zastavili pomocou svetelného signalizačného zariadenia a muža a ženu sediacich v uzamknutom vozidle vyzvali na sprístupnenie vnútorných priestorov.

„Pri kontrole pomáhal aj služobný pes, ktorému sa nepozdávalo vodičove sedadlo. Nachádzala sa na ňom otvorená krabička cigariet so zatavenými striekačkami s kryštalickou látkou. Pre podozrenie, že ide o drogy si prišli osoby aj tovar prevziať príslušníci PZ,“ spresnila hovorkyňa žilinských colníkov Božena Chríbiková.

Služobný pes Brit, ktorý je vycvičený na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok, zaňuchal podobný materiál aj v obale od hracích kariet, ktorý sa objavil v poštovej zásielke z Veľkej Británie. Bol v ňom priesvitný plastový obal s bielou kryštalickou látkou určený adresátovi zo Žiliny.

Príslušníci finančnej správy na mieste vykonali narkotest, ktorý vyšiel pozitívne. Aj tomuto prípadu sa už venujú orgány činné v trestnom konaní.
Zdroj: Colný úrad Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
07:15
Estakáda
Prekážka na ceste
06:25
Estakáda
Prekážka na ceste
05:25
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
04:07
Strečno
Iné nebezpečenstvo
00:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina