Dnes najčítanejšie
Martin z Petrovíc vyhral v známej televíznej súťaži, celú výhru venoval novorodeneckému oddeleniu žilinskej nemocnice

30 november 2021 - 08:00
INZERCIA

Systémy zo Žiliny bodujú po celom svete

Foto: Systémy zo Žiliny bodujú po celom svete
Galéria: 23 fotiek
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Nájdete ich v americkom Bostone, austrálskom Brisbane, nemeckom Mníchove, ale aj Bytčici. V každom z týchto miest, a v tisíckach ďalších, slúžia na rôzne účely. Kto za nimi stojí?

V Bostone si vďaka týmto systémom kúpite cestovný lístok na MHD. V nemocnici princeznej Alexandry v Bristone zas pomocou inteligentného parkovacieho systému bez problémov zaparkujete v čase rannej špičky. Ak budete tankovať na čerpacej stanici Shell v Nemecku, Rakúsku alebo Švajčiarsku, za svoj nákup zaplatíte prostredníctvom systému SIQMA, ktorý slúži nielen ako pokladňa, ale predstavuje komplexný systém riadenia čerpacej stanice z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Parkovací systém Scheidt & Bachmann vo Viedni

No a ak budete prechádzať cez železničné priecestie v Bytčici, môžete si byť istí, že je naozaj bezpečné. Obsahuje totiž priecestné zabezpečovacie zariadenie BUES, ktoré patrí medzi technologickú špičku. Rovnaké zariadenia využívajú aj železnice v Nemecku či Švédsku. 

A čo všetky tieto systémy spája? 

Spoločnosť Scheidt & Bachmann, ktorá ich nielen vyvíja, ale aj sama vyrába. 

Scheidt & Bachmann vyvíja inteligentný systém SIQMA určený na správu čerpacích staníc

Rodinná firma, ktorú nezastavili vojny ani krízy

Spoločnosť Scheidt & Bachmann je nemecká rodinná firma, ktorá budúci rok oslavuje 150. výročie založenia. V Žiline pôsobí od roku 1995. Začínala tu so softvérovým vývojom železničných priecestí. Vďaka úspešnej spolupráci sa majitelia rozhodli presunúť na Slovensko aj časť výroby a vývoj ostatných systémov – parkovacích, pre čerpacie stanice aj vybavenia cestujúcich.

Dnes Scheidt & Bachmann zamestnáva 3 000 zamestnancov po celom svete, pričom už 700 z nich na Slovensku – v Žiline, Bytči a Bratislave. A ani toto číslo nie je stále konečné. Viac o histórii Scheidt & Bachmann

Cestovné lístky si v Dubline aj Londýne kúpite z automatov Scheidt & Bachmann

Pozície so zaujímavou pracovnou náplňou

Firma neustále rozširuje svoje tímy – vývojárske, elektrotechnické aj výrobné. Ponúka rôznorodé pracovné pozície so špecifickou pracovnou náplňou. Určené sú pre majstrov, softvérových špecialistov, technológov, ale aj pre absolventov či študentov. Pozrieť ponuku voľných pracovných miest.

Benefity, z ktorých si vyberie každý

Spoločnosť Scheidt & Bachmann si uvedomuje, že spokojní zamestnanci sú takí, ktorí sa v práci cítia príjemne, majú priestor rozvíjať svoje nápady, profesionálne rásť a zároveň majú dostatok času na svoje rodiny a koníčky. Preto zamestnancom poskytuje dodatočné dni pracovného voľna, dovolenku navyše, umožňuje prácu z domu, zabezpečuje jazykové kurzy aj počas pracovnej doby, organizuje odborné kurzy či poskytuje rôzne finančné príspevky (sobáš, narodenie dieťaťa, životné/pracovné jubileum…).

Ak nezúri pandémia, organizuje akcie pre jednotlivé tímy aj pre celú firmu (guláš párty, vianočný večierok) a nezabúda ani na najmenších členov svojej firemnej rodiny (Mikuláš, Deň detí). Stará sa o zdravie svojich zamestnancov (permanentky na plaváreň, zvýhodnené vstupy do fitness centra, bezplatný bedminton, masáže na pracovisku…) a pravidelne ich zásobuje aj vitamínmi. 

Ak sa spýtate zamestnancov, čo si u svojho zamestnávateľa cenia najviac, odpovedajú, že sú to priateľské vzťahy, výnimočná firemná kultúra, príjemná pracovná atmosféra, zdieľanie know-how, stabilita zamestnávateľa, možnosť pracovať na svetových projektoch a byť súčasťou medzinárodných tímov.

Viac o benefitoch Scheidt & Bachmann.

Zamestnanci o spoločnosti Scheidt & Bachmann

„Po 10 rokoch pôsobenia vo verejnej správe som nastúpil do spoločnosti Scheidt & Bachmann, takže to pre mňa bol naozaj veľký krok do neznáma. Netušil som, čo ma v súkromnom sektore čaká, a tak moje prekvapenie z rodinnej atmosféry i celkovej firemnej kultúry, ktorá v spoločnosti vládne, bolo naozaj veľké. Svoje rozhodnutie som do dnešného dňa nielenže neoľutoval, ale považujem ho za jedno z najlepších.“

Jozef Rucek, Team leader v divízii Fare Collection Systems

„Každý z nás prispieva do projektov svojím dielom a ja som hrdý, keď nám to potom funguje tak, ako má. Za všetko, čo sa nám doteraz podarilo, som vďačný. Kolegom na Slovensku aj v Nemecku za perfektnú spoluprácu a firme za poskytnuté podmienky.“

Štefan Maga, Team leader v divízii Signalling Systems

„20 rokov vo firme a stále som motivovaný. Ochotní nemeckí kolegovia robia prácu zaujímavejšou.“

Bohuslav Podolák, Product owner v divízii Fuel Retail Solutions

„Do Scheidt & Bachmann som prišiel, keď celú firmu tvorili 10 ľudia. Odvtedy sme len rástli. Nezastavili sme sa, ani keď prišla kríza. Keď si spomeniem, ako sme vtedy vyvíjali a porovnám to s dneškom, tak viac dizajnujeme, sprintujeme, autotestujeme a nasadzujeme.“

Michal Srnec, Product owner v divízii Parking Solutions

„Na práci v našom tíme si vážim vysoké profesionálne nasadenie, skvelých kolegov a uvoľnenú atmosféru počas pracovných dní. Ak sa chce človek niekam posunúť, pracovať s novými technológiami a zároveň spoznať partiu skvelých ľudí, nech neváha a posiela CV do Scheidt & Bachmann.“

Maroš, Systémový administrátor v divízii Fare Collection Systems

„V spoločnosti Scheidt & Bachmann Slovensko som začal stážovať už počas vysokej školy. Zo stáže sa stal trvalý pracovný pomer a moja kariéra sa začala naplno rozbiehať. Ako team leader som prešiel všetkými výrobnými oddeleniami a následne mi spoločnosť zverila aj vedenie vlastného oddelenia – oddelenia výroby dosiek plošných spojov. Dnes pracujem na pozícii vedúceho výrobných liniek a verím, že sa mi aj naďalej bude dariť nesklamať dôveru, ktorú do mňa nadriadení vložili a pre kolegov budem spravodlivým vedúcim.

Na našej spoločnosti si vážim, že ak človek tvrdo pracuje a je trpezlivý, po čase príde ´zaslúžené ovocie´. Zároveň práca pre Scheidt & Bachmann prináša množstvo výziev. Pre mňa sú to napríklad projekty pre zákazníkov ako Deutsche Bahn či Shell.“

Martin Ballay, Člen vedenia výroby v Bytči
Zdroj: PR Scheidt & Bachmann


Dopravný servis
Solinky, Centrálna
Práca na ceste
23:22
Košická
Prekážka na ceste
22:43
Nemocničná
Práca na ceste
22:08
Lavobrezná
Práca na ceste
21:27
Porúbka
Práca na ceste
20:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina