Dnes najčítanejšie
Zdravotníci ošetrovali muža ležiaceho na Závodskej ceste v Žiline, ten sa na nich pokúšal zaútočiť päsťami

26 november 2021 - 15:28

V budúcom týždni sú naplánované odstávky elektriny, ktoré zasiahnu 1 450 domácností v okrese Žilina

Foto: V budúcom týždni sú naplánované odstávky elektriny, ktoré zasiahnu 1 450 domácností v okrese Žilina
Foto: Stredoslovenská distribučná, a.s.

Stredoslovenská distribučná (SSD) pripravuje počas budúceho týždňa štyri pracovné akcie s výraznými obmedzeniami distribúcie elektriny. Dotknú sa takmer tritisíc domácností na viacerých miestach severného Slovenska. Na príčine budú preložky elektrických vedení a nevyhnutná údržba.

Okres Žilina

V obci Divina naplánovala SSD odstávku elektriny na utorok 30. novembra. Potrvá v čase od 07:00 do 18:30 hod. a zasiahne zhruba 850 odberných miest. Prerušenie dodávky na úrovni vysokého napätia bude potrebné počas prekladania elektrického vedenia.

Krajské mesto Žilina čaká rozsiahlejšia odstávka elektriny v piatok 3. decembra. V čase od 07:30 do 15:30 hod. nepôjde elektrický prúd na Bajzovej a Lenčovej ulici. Pocíti to približne 600 odberných miest. Dôvodom bude revízia a údržba distribučnej trafostanice.

Okres Kysucké Nové Mesto

Obce Ochodnicu a okrajovo Neslušu čaká odstávka elektriny vo štvrtok 2. decembra od 07:30 do 17:30 hod. Viac ako 800 domácností zostane bez elektrickej energie z dôvodu preložky energetického zariadenia.

Okres Dolný Kubín

Dolný Kubín, konkrétne časť Medzihradné, zostane bez elektriny v utorok 30. novembra. V čase od 07:30 do 13:15 hod. nepôjde prúd na 500 odberných miestach. Na príčine bude údržba vedenia vysokého napätia spojená so zberom dát potrebných pre skvalitnenie prevádzky zariadenia.

Vo všetkých spomenutých prípadoch sú odstávky elektriny nevyhnutné pre charakter plánovaných prác a najmä bezpečnosti. Ak to okolnosti dovolia, pracovníci Stredoslovenskej distribučnej môžu jednotlivé odstávky ukončiť aj v kratšom čase.

Dotknutých obyvateľov však energetici žiadajú, aby sa na obmedzenia patrične pripravili a boli trpezliví. V prípade, že by sa údržbové práce na energetických zariadeniach nevykonali včas, ohrozilo by to ich spoľahlivú a bezpečnú prevádzku.
Zdroj: Stredoslovenská distribučná, a.s.


Dopravný servis
Lavobrezná
Stacionárny radar
04:22
Strečno
Zver pri ceste
01:27
Hričovská
Zver pri ceste
01:13
Strečno
Zver pri ceste
23:25
Strečno
Jama na ceste
23:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina