Dnes najčítanejšie
V obci Lietavská Lúčka malo dôjsť k vražde, prípad vyšetruje žilinská polícia

22 november 2021 - 16:45

Na stĺpoch osvetlenia a semaforov v Celulózke sa množili reklamné nálepky, samospráva ich očistila

Foto: Na stĺpoch osvetlenia a semaforov v Celulózke sa množili reklamné nálepky, samospráva ich očistila
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Boj s reklamným smogom v Žiline nie je jednoduchý. Na frekventovaných miestach sa často objavujú rôzne pútače, reklamné plachty či plastové tabuľky. Majitelia takýmto spôsobom veľmi lacno propagujú svoje služby či prevádzky, zároveň tak znečisťujú verejné priestranstvo. 

Najčastejšie sa v meste objavujú reklamné bannery rozvešané na mostoch a zábradliach. Samospráve často trvá aj niekoľko mesiacov, kým pristúpi k ich odstráneniu. Ďalším obľúbeným typom reklamy sú plastové tabuľky s dreveným podstavcom zapichnuté do trávnikov popri cestách či dokonca pevne priskrutkované do stromov.

Nemenej častým typom nepovolenej reklamy sú aj nálepky. Tie možno vidieť nalepené vo vozidlách verejnej dopravy, na autobusových zastávkach či stĺpoch verejného osvetlenia a semaforoch. Samolepky rôznych farieb takto postupne zaplavujú verejný priestor a vytvárajú negatívny dojem.

Galéria: 9 fotiek

Jedným z miest, kde sa za posledné mesiace nazbieralo pomerne veľké množstvo takýchto reklamných nálepiek, boli stĺpy verejného osvetlenia a semaforov v žilinskej mestskej časti Celulózka. Upozornil na to prispievateľ stránky Odkazprestarostu.sk vo svojom podnete, ktorý zároveň požiadal o ich odstránenie. Samospráva stĺpy očistila a zabezpečila aj nový náter.

Podobných miest je však v Žiline omnoho viac. V posledných rokoch sa žilinskej radnici úspešne darí bojovať s reklamným smogom tvoreným predovšetkým bilboardami. Podľa portálu elektronickej verejnej správy Žiliny je zaevidovaných 2200 reklamných objektov, nezanedbateľná časť reklamných stavieb je však v Žiline postavená načierno.Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:15
Rudinka
Policajná hliadka
18:00
Oškerda
Policajná hliadka
17:39
Oškerda
Policajná hliadka
15:52
Oškerda
Policajná hliadka
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.