Dnes najčítanejšie
V obci Lietavská Lúčka malo dôjsť k vražde, prípad vyšetruje žilinská polícia

22 november 2021 - 16:32

FOTO: Na sídlisku Solinky zrevitalizovali športový areál za takmer 290-tisíc eur

Foto: FOTO: Na sídlisku Solinky zrevitalizovali športový areál za takmer 290-tisíc eur
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Zrekonštruované ihriská v športovom areáli základnej školy s materskou školou Gaštanová slávnostne otvorili dnes 22. novembra.

Žilinská samospráva zrealizovala na sídlisku Solinky revitalizáciu športového areálu Základnej školy s materskou školou (ZŠ s MŠ) Gaštanová. Celkové náklady na realizáciu dosiahli sumu takmer 290-tisíc eur, pričom polovicu (144 942 eur) získala radnica z Fondu na podporu športu, zvyšnú časť financovala zo svojho rozpočtu.

Vďaka rekonštrukcii vznikol na sídlisku Solinky nový športový areál, ktorý bude otvorený celoročne nekomerčne aj pre širokú verejnosť. Podarilo sa zrenovovať atletickú dráhu, skok do diaľky, volejbalové a viacúčelové ihrisko, dobudovali sa nové povrchy, spevnili sa plochy a pribudli ochranné siete okolo ihrísk.

Stavebné práce sa začali v auguste a dokončené boli v októbri. Športovisko bude slúžiť na povinné hodiny telesnej a športovej výchovy, športové krúžky aj pre športové kluby.

„Nesmierne ma teší, že sa nám podarilo v krátkej dobe otvoriť ďalšie športovisko, ktoré bude slúžiť deťom i verejnosti. Po rokoch sa nám darí rekonštruovať zanedbané ihriská a môžeme takýmto spôsobom ponúknuť našim deťom zaujímavé aktivity, ktoré pomôžu k ich rozvoju. Dúfam, že ihrisko bude využívané čo najviac a prinesie nové športové talenty,“ dodal primátor Peter Fiabáne.

Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:15
Rudinka
Policajná hliadka
18:00
Oškerda
Policajná hliadka
17:39
Oškerda
Policajná hliadka
15:52
Oškerda
Policajná hliadka
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.