Dnes najčítanejšie
V obci Lietavská Lúčka malo dôjsť k vražde, prípad vyšetruje žilinská polícia

22 november 2021 - 12:33
Tamara Antolová

FOTO: Mesto Žilina bude obnovovať vnútroblok na sídlisku Solinky

Foto: FOTO: Mesto Žilina bude obnovovať vnútroblok na sídlisku Solinky
Galéria: 6 fotiek
Foto: Mesto Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilina plánuje revitalizáciu vnútrobloku na Solinkách, ktoré bude podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka financované z fondov Európskej únie a aj z vlastných zdrojov.

„V spolupráci s Útvarom hlavného architekta (ÚHA) mesta Žilina vypracoval generálny projektant, spoločnosť MEB consulting, urbanistickú štúdiu revitalizácie centrálnej časti sídliska. Zámerom mesta je vytvoriť atraktívny verejný priestor pre spoločenské a oddychové aktivity obyvateľov tak, aby bolo centrum sídliska funkčne a esteticky vyvážené s dôrazom na bezpečnosť a bezbariérovosť,“ vyhlásil Miškovčík.

Vnútroblok Na Solinkách sa nachádza medzi ulicami Limbová, Jaseňová, Borová a Gaštanová. Na východnej strane je obchodný dom s obslužnými priestormi, severnú časť tvorí parkovisko, a to na ulici Borová. Bytové domy aj s parkoviskom uzatvárajú západnú časť a na tej južnej sa nachádza športovisko Základnej školy na Gaštanovej ulici a areál Základnej školy na Limbovej ulici. 

Galéria: 6 fotiek

„Nápady, ako územie revitalizovať, vznikli na základe dôkladnej analýzy uvedeného priestoru, ale aj dotazníka medzi občanmi. Finálny výsledok obnovy vnútrobloku bude veľmi pekný a moderný. Urbanistická štúdia totiž myslí na zmenu klímy a reaguje na ňu niekoľkými opatreniami v rámci zelenej a modrej infraštruktúry. Pozitívne tiež je, že projektanti myslia na návrat vody do krajiny, keďže dominujúcim prvkom bude práve potok Všivák,“ zhodnotil žilinský primátor Peter Fiabáne.Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:15
Rudinka
Policajná hliadka
18:00
Oškerda
Policajná hliadka
17:39
Oškerda
Policajná hliadka
15:52
Oškerda
Policajná hliadka
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.