Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má opäť zasiahnuť výdatné sneženie, očakáva sa 20 centimetrov nového snehu

18 november 2021 - 20:23
Tamara Antolová

Žilinský kraj si polepší, vláda ale schválila nové opatrenia. Dotknú sa čiastočne aj tých, ktorí sú zaočkovaní

Foto: Žilinský kraj si polepší, vláda ale schválila nové opatrenia. Dotknú sa čiastočne aj tých, ktorí sú zaočkovaní
Foto: pixabay.com
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Zmeny budú platiť od pondelka.

Hoci Žilinský kraj bude budúci týždeň na tom o čosi lepšie v porovnaní s aktuálnym rozdelením v covid automate, na narastajúci počet nakazených a kovid pacientov v nemocniciach reagovala vláda prísnenými opatreniami, ktoré by mali platiť od pondelka (22. 11.). Podľa slov premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) je to hlavne lockdown pre nezaočkovaných. Čiastočné obmedzenia však budú mať aj začkovaní.

Nové opatrenia by mali platiť tri týždne a ich účelom je pomôcť najmä nemocniciam, ktoré momentálne hlásia krízový stav. Od pondelka by sa nezaočkovaní nemali dostať do nákupného centra a ani do obchodov, ktoré nepredávajú základné produkty. Do takýchto obchodov a nákupných centier by sa mali však dostať tí, ktorí prekonali za posledné obdobie (180 dní) ochorenie. Takisto to platí aj na hromadné podujatie, v ktorých majú povolený vstup en zaočkovaní a tí, ktorí nákazu prekonali.

Ako sme spomínali, čiastočné obmedzenia platia aj pre tých zaočkovaných – v čiernych okresoch sa nedostanú do fitness centra, wellnessu a reštaurácií (tam bude predaj možný len cez okienko alebo donášku). Výnimka platí na ubytovanie a služobné cesty.

Premiér ale tvrdí, že sprísnenie je len dočasné a má zastabilizovať stav, v ktorom sa práve nachádzame. Verí, že sa situácia po prísnejších opatreniach zlepší.

Medzi ďalšie sprísňujúce opatrenia patrí aj povinnosť zamestnávateľov prejsť do OTP režimu od červenej fázy – do práce budú teda môcť ísť len tí, ktorí sú očkovaní, prekonali chorobu alebo majú test. 

Školy sa v nových pravidlách nebudú plošne zatvárať. Budú fungovať v rovnakom režime ako doteraz. Dopravný servis
Strážov
Zver pri ceste
01:28
Lysica
Zver pri ceste
00:37
Strečno
Kolóna
23:43
Strečno
Kolóna
23:24
Strečno
Kolóna
22:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.