Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

12 jún 2015 - 20:02

Naše mesto 2015 aj s účasťou Žiliny

Mesto Žilina sa 12. júna zapojilo do dobrovoľnej aktivity „Naše mesto 2015“ s opravou a natieraním plotu v Dennom centre pre seniorov na sídlisku Vlčince. Projekt „Naše mesto 2015“, s heslom „každý môže prispieť k tomu, ako bude vyzerať mesto, v ktorom žije“, patrí medzi najväčšie firemné dobrovoľné akcie na Slovensku.

Mesto Žilina sa tento rok zapojilo do podujatia „Naše mesto 2015“ s projektom „Oprava a natieranie plotu v Dennom centre pre seniorov, Námestie J. Borodáča v Žiline“. Dobrovoľníci z Mestského úradu v Žiline, 13 neziskových organizácií, 3 firiem a zo Žilinského samosprávneho kraja v doobedňajších hodinách natierali plot a v poobedných hodinách natierali lavičky v komunitnej záhrade.

Projekt podporili aj dve základné školy v Žiline. Učitelia spolu s rodičmi žiakov Základnej školy Karpatskej renovovali oplotenie okolo školy a žiaci Základnej školy v Brodne maľovali školské ihrisko.

„Som rád, že mesto Žilina sa opäť zapojilo do tohto podujatia, ktoré sa koná už po deviatykrát, čím sme pomohli spolu s dobrovoľníkmi skrášliť, rekultivovať a zlepšiť prostredie okolo denného centra aj okolo dvoch základných škôl. Všetkým účastníkom, ktorí priložili pomocnú ruku k tomuto dielu zo srdca ďakujem,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

Prvý ročník projektu sa uskutočnil už v roku 2007 v Bratislave a postupne sa pridávali aj ďalšie mestá. Do deviateho ročníka sa okrem Žiliny zapojili tieto mestá Bratislava, Galanta, Košice, Sereď, Šaľa, Partizánske, Spišská Nová Ves, Trnava, Poprad, Liptovský Hrádok, Nové Zámky a Pezinok.

0 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
08:59
Estakáda
Jama na ceste
08:54
Košická
Policajná hliadka
08:44
Stráža
Policajná hliadka
08:38
Považský Chlmec
Policajná hliadka
08:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.