Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má opäť zasiahnuť výdatné sneženie, očakáva sa 20 centimetrov nového snehu

15 november 2021 - 10:21

V žilinskej knižnici pribudli relaxačné kreslá aj nová zeleň. Deti si v exteriéri zahrajú šach

Foto: V žilinskej knižnici pribudli relaxačné kreslá aj nová zeleň. Deti si v exteriéri zahrajú šach
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Projekt „Živá zelená knižnica“, ktorý v ostatných mesiacoch realizovala Krajská knižnica v Žiline bol finančne podporený Mestom Žilina. Vďaka tejto podpore literárny park za budovou knižnice bol obohatený o nové exteriérové prvky, ktoré vytvorili inšpiratívne prostredie vhodné na príjemné posedenie a relax v blízkosti knižnice, ktorá ponúka široké možnosti vzdelávania a zábavy.

V literárnom parku boli inštalované exteriérové šachové stoly z umelého kameňa, ktoré umožňujú hranie tejto spoločenskej hry priamo v parku. Aj ďalšie exteriérové hry, ktoré boli vďaka realizácii projektu zakúpené, napr. petang,  umožňujú športové vyžitie a pobyt detí a mladých ľudí v kultivovanom prostredí v blízkosti knižnice.

Rastlinstvo v parku bolo doplnené o ďalšiu okrasnú zeleň a kvitnúce rastliny, ktoré boli zasadené do vyvýšeného záhonu a drevených pyramíd. Nové pohodlné relaxačné kreslá, ktoré sú umiestnené v letnej čitárni návštevníkom umožňujú  príjemné posedenie a relax priamo v parku. Prostredie parku obohatila aj knihobúdka s umeleckým stvárnením sovičky, ktorú vyrobil umelecký rezbár Ján Kuchár.

V rámci realizácie projektu bol zakúpený kompostér na skladovanie bio odpadu a jeden čitateľ daroval knižnici nádrž na využite dažďovej vody.  Na skvalitnenie ekologickej výchovy bola zakúpená zaujímavá didaktická pomôcka „eko koleso“, ktoré sa využíva na výuku environmentálnych tém. K obnove parku prispeli aj samotní knihovníci - darovaním liečivých a okrasných rastlín ich vysádzaním, okopávaním a údržbou zelene.

Foto: Krajská knižnica v Žiline
Zdroj: Krajská knižnica v Žiline


Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
04:41
Strážov
Zver pri ceste
01:28
Lysica
Zver pri ceste
00:37
Strečno
Kolóna
23:43
Strečno
Kolóna
23:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.