Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

11 november 2021 - 12:28

Zábrany na vstupe z Vlčiniec do lesoparku už nebude možné obchádzať, pribudli nové prekážky

Foto: Zábrany na vstupe z Vlčiniec do lesoparku už nebude možné obchádzať, pribudli nové prekážky
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Na najfrekventovanejšom vstupe do žilinského lesoparku smerom zo sídliska Vlčince pribudlo začiatkom septembra nové opatrenie. Pred ukončením chodníka a napojením na priechod pre chodcov na ulici Vysokoškolákov osadili mechanické zábrany. Ich cieľom malo byť spomalenie ľudí vchádzajúcich na cestu s vysokou intenzitou dopravy.

Napriek tomu, že bol úmysel samosprávy dobrý, realizácia prebehla podľa veľkej časti obyvateľov aj niektorých mestských poslancov pomerne nešťastne. V okolí inštalovaných zábran sa nachádzal široký voľný priestor, ktorí využívali chodci aj cyklisti na obchádzanie. 

Niekoľko týždňov sa tak opatrenie pred kolíznymi situáciami a dopravnými nehodami míňalo svojmu účinku a na trávnatej ploche postupne vznikali vyjazdené chodníčky. Zábrany boli osadené na podnet poslaneckého klubu za Za, pričom poslancov upozornil na situáciu priamo obyvateľ mesta.

Počas prvých dní sa na sociálnej sieti ozvalo niekoľko obyvateľov, ktorým riešenie komplikuje prístup do lesoparku. Problémy zaznamenávajú najmä ľudia s kočíkmi alebo väčšími bicyklami. Dôvodom obchádzania nového opatrenia tak nemuselo byť iba úmyselné nerešpektovanie ale aj nepraktickosť.

Plynulému prechádzaniu po trávniku je však definitívny koniec. V uplynulých týždňoch boli popri chodníku doplnené drevené prekážky a výsadba zelene. Na ulici aj chodníku tiež pribudlo niekoľko upozorňujúcich zvislých dopravných značiek. Návštevníci lesoparku tak už nemajú inú možnosť ako rešpektovať zrealizované bezpečnostné opatrenie.Dopravný servis
Porúbka
Iné nebezpečenstvo
20:37
Strečno
Jama na ceste
20:13
Strečno
Jama na ceste
19:43
Strečno
Jama na ceste
19:13
Hričovská
Jama na ceste
18:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia