Dnes najčítanejšie
Vodič dodávky jazdil po Žiline rýchlosťou 103 kilometrov za hodinu, v úseku s päťdesiatkou ho namerala hliadka

27 október 2021 - 16:38

Jedinečný medzinárodný festival zborového umenia Voce Magna zavíta do Žiliny aj v roku 2021

Foto: Jedinečný medzinárodný festival zborového umenia Voce Magna zavíta do Žiliny aj v roku 2021
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Prvý novembrový týždeň ponúkame pre vás, ktorí máte radi kultúru, spev, atmosféru vokálnej chrámovej hudby alebo skôr preferujete súčasných autorov a ich diela, jedinečnú možnosť si to všetko vychutnať naživo v Žiline a okolí. Vlani, v roku 2020, sme takéto šťastie nemali.

V tomto roku sa bude sa konať už jedenásty ročník medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Žilina Voce Magna. Na poslucháčov čaká päť kvalitných koncertných vystúpení s domácimi i zahraničnými hosťami na rôznych miestach Žiliny a okolia.

Na galakoncerte vystúpia kvalitné zbory zo Slovenska aj zahraničia a víťazi IV. medzinárodnej súťaže Súťaž sa zrealizuje pod dohľadom päťčlennej medzinárodnej odbornej poroty na čele s predsedom prof. Ondrejom Lenárdom. Pravidlá súťaže, galériu a ďalšie informácie nájdete na www.vocemagna.sk.

Projekt je realizovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia a s finančnou podporou IS Industry Solutions. Partnermi projektu sú: Mesto Žilina, Štátny komorný orchester Žilina, Žilinský samosprávny kraj, Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Festival sa koná pod záštitou primátora mesta Žilina.

Miesto: -
Dátum: 02.11.2021 - 16:44    06.11.2021 - 16:44


Dopravný servis
Košická
Kolóna
16:15
Na Horevaží
Kolóna
16:13
Mojšova Lúčka
Kolóna
16:13
Strečno
Kolóna
16:11
Rajecká cesta
Kolóna
16:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia