Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

27 október 2021 - 13:15

Návštevníkov Bábkového divadla Žilina čaká aj v novembri zaujímavý program

Foto: Návštevníkov Bábkového divadla Žilina čaká aj v novembri zaujímavý program
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinské bábkové divadlo prichádza aj v novembri so zaujímavým programom. Jeho súčasťou budú reprízy zelenej novinky, ktorú však vzápätí vystrieda ďalšia. Chýbať nebude ani Noc divadiel organizovaná spoločne s Divadelným ústavom.

Zelená krajina v réžii Martina Geišberga je poetickou inscenáciou pre malých i veľkých. Pútavým spôsobom upriamuje pozornosť na otázky dnešných dní. S ľahkosťou vypovedá o starobe, o spomalení a strachu z odchádzania do večnosti. Priestor sa zapĺňa klíčiacimi tvormi, vietor nebolí a neštípe. Zelená krajina je odpoveďou na jesennú melanchóliu a pozýva vás oddýchnuť si a zastaviť sa na ceste.

Brány bábkača sa následne na krátky čas uzatvoria, aby mohla v sále vyrásť nová inscenácia. Režisér obľúbených titulov Zvedavý sloník či Perinbaba, Peter Palik, pripravuje spolu s inscenačným tímom novú, autorskú inscenáciu. Tentokrát vám rozpovie príbeh o detskej duši, ktorá sa borí s malými-veľkými trápeniami. Zvádzať súboj s časom či zloduchmi, to je známa pesnička.

Ako však dopadne stretnutie s vlastným smútkom alebo pocitmi? Vydajte sa prebádať nespoznané vnútro človeka. Premiéra inscenácie Hlava-nehlava sa uskutoční v piatok, 19. novembra o 18.00 hod. Jej vznik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Už v sobotu 20. novembra bude noc všetkých divadiel! Ide európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Počas neho môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania, alebo sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom po celú noc.

„My vás pozývame do našej obývačky. Že ste si u nás žiadnu nevšimli? Možno ste ju len prehliadli! Naďalej pozývame do divadla všetky zamestnankyne a zamestnancov nemocníc, policajných i hasičských staníc, ale i zdravotníckych zariadení. Darujeme vám voľné vstupenky na naše predstavenia a to až do konca roka 2021,“ spresňuje Bábkové divadlo Žilina.

Viac informácií o rezervácii vstupeniek sa dozviete na stránke www.bdz.sk.

Pri vstupe do divadla je návštevníkom okrem lístka kontrolovaný aj doklad o kompletnom očkovaní. Deti do 12 rokov majú vstup do divadla bez obmedzení. V budove divadla je povinné mať nasadený ochranný respirátor.

Program na november 2021:

  • 03. novembra o 18.00 - Zelená krajina, Sála BDŽ,
  • 07. novembra o 16.00 - Zelená krajina, Sála BDŽ
  • 19. novembra o 18.00 - Hlava- nehlava (premiéra) Sála BDŽ
  • 20. novembra od 16.00 - Noc divadiel, Sála BDŽ
  • 20. novembra o 18.00 - Hlava- nehlava, Sála BDŽ
  • 28. novembra o 16.00 - Hlava-nehlava Sála BDŽ


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
01:24
Strečno
Zver pri ceste
23:39
Oškerda
Policajná hliadka
21:22
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
21:08
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina