Dnes najčítanejšie
Vodič dodávky jazdil po Žiline rýchlosťou 103 kilometrov za hodinu, v úseku s päťdesiatkou ho namerala hliadka

22 október 2021 - 16:12

Na špeciálnej ZŠ s MŠ Jána Vojtaššáka sa podarilo zrekonštruovať terapeutickú miestnosť

Foto: Na špeciálnej ZŠ s MŠ Jána Vojtaššáka sa podarilo zrekonštruovať terapeutickú miestnosť
Galéria: 8 fotiek
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Vôľa pomáhať tým, ktorí pracujú s výnimočnými, inak obdarenými deťmi, spojila súkromnú spoločnosť, štátne špeciálne školy a širokú verejnosť prostredníctvom zbierky občianskeho združenia do príkladnej spolupráce.

Menší, ale o to adresnejší projekt rekonštrukcie terapeutickej miestnosti v Špeciálnej základnej škole s materskou školou, Jána Vojtaššáka 13, Žilina sa zrealizoval vďaka verejnej zbierke, ktorú iniciovalo Rodičovské združenie pri škole a priamej finančnej podpore žilinskej spoločnosti Reinoo. a.s.

Stavebné a inštalatérske práce zabezpečili v rámci odborného výcviku študenti Spojenej školy internátnej na Fatranskej ulici v Žiline, bývalí žiaci špeciálnej základnejškoly.

Spolupráca je dôležitá v každej oblasti života, poznamenal na slávnostnom otvorení Dušan Galbavý, riaditeľ odboru školstva Okresného úradu Žilina a vyzdvihol prepojenosť špeciálnych škôl v ich zriaďovateľskej pôsobnosti. Príležitosť pre žiakov s mentálnym postihnutím učiť sa praktickým zručnostiam priamo v teréne uvítala aj Mária Valjašková, riaditeľka SŠI na Fatranskej ulici v Žiline.

„Deti a žiaci so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami sú naozaj výnimoční ľudia. Učia nás všetkých jednej, pre život veľmi dôležitej veci: Život je krásny! Tešiť sa môžeme zo všetkého, čo nám bolo dané. A tieto deti to dokážu. Dokážu sa tešiť z maličkostí, napríklad aj z toho, že im venujete svoj čas, pozornosť, úsmev. My sme možno dostali toho do vienka viac, ale o to väčšiu zodpovednosť voči nim máme,“ vysvetľuje riaditeľka školy Júlia Mankovičová.

Na zodpovedných základoch stavia aj Reinoo a.s. a to, že zodpovednosť nie je len slovo v ich slogane svojim prístupom potvrdzuje Mário Šujanský, ktorý zastúpil konateľa spoločnosti Milana Dubca a dlhodobo so školou spolupracuje.

Výchova a vzdelávanie detí so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami je častokrát veľmi náročná. Zabezpečiť ľuďom, ktorí s nimi pracujú, primerané pracovné podmienky je to minimum, ktoré by pre nich mala spoločnosť urobiť.  „Na každom dieťati nám záleží,“ hovoria zamestnanci školy a toto posolstvo je dôležitou správou a zároveň výzvou pre nás všetkých.
Zdroj: ZŠ s MŠ Jána Vojtaššáka v Žiline


Dopravný servis
Lavobrezná
Dopravná nehoda
17:57
Radoľa
Kolóna
17:56
Estakáda
Prekážka na ceste
17:44
Oškerda
Kolóna
17:43
Strážov
Prekážka na ceste
17:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia