Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má opäť zasiahnuť výdatné sneženie, očakáva sa 20 centimetrov nového snehu

18 október 2021 - 09:38

AKTUÁLNE: Mesto Žilina vyhlásilo výberové konanie na prenájom stánkov v adventnom období

Foto: AKTUÁLNE: Mesto Žilina vyhlásilo výberové konanie na prenájom stánkov v adventnom období
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V meste Žilina sa ani tento rok neuskutočnia tradičné vianočné trhy, na aké sú obyvatelia i návštevníci zvyknutí. Dôvodom je aktuálna epidemická situácia a prognózy jej vývoja. Tradičné podujatie, ktoré sprevádzal aj bohatý kultúrny program, nie je možné usporiadať vzhľadom na platné podmienky pre hromadné podujatia.

„Uvedomujeme si však, že atmosféra Vianoc by mala mať svoje miesto aj vo verejnom priestore a z toho dôvodu sme sa rozhodli ponúknuť priestor pre ambulantný predaj vianočného charakteru a spríjemniť tak vianočný čas aj na námestiach mesta,“ uvádza žilinská samospráva.

Žilinská radnica preto vyhlásila výberové konanie na prenájom stánkov na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku. V rámci platných nariadení a opatrení bude umožnená organizácia ambulantného predaja vianočných nápojov a remeselných či potravinových výrobkov.

Stánky budú fungovať v adventnom období od 1. decembra do 22. decembra 2021. Viac informácií pre záujemcov je k dispozícii na stránke www.zilina.sk/aktuality/2021/ambulantny-predaj-v-adventnom-obdobi-2021/.

„Všetci sme si želali, aby sme mohli tento rok sprostredkovať atmosféru tradičných vianočných trhov v Žiline našim obyvateľom a návštevníkom mesta v podobe, v akej ich poznali z obdobia pred vypuknutím pandémie COVID-19. Na prvom mieste sme však vždy mali a máme zdravie i bezpečnosť ľudí a podľa toho sa budeme aj rozhodovať o organizácii akýchkoľvek hromadných podujatí,“ dodáva mesto Žilina.

Každý účastník bude mať k dispozícii drevený stánok s rozmermi 3x2 metre. Otváracie hodiny budú vymedzené v čase od 10:00 hod. do 20:00 hod., najneskôr do 22:00 hod. Termín na podanie prihlášky je do piatku 29. októbra 2021 - 14.00 hod.

Nájomné za celé obdobie konania ambulantného predaja je stanovené na 15 eur za deň pre remeselníkov a 30 eur za deň pre predajcov potravinového tovaru.Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Strážov
Zver pri ceste
01:28
Lysica
Zver pri ceste
00:37
Strečno
Kolóna
23:43
Strečno
Kolóna
23:24
Strečno
Kolóna
22:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.