Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má opäť zasiahnuť výdatné sneženie, očakáva sa 20 centimetrov nového snehu

15 október 2021 - 17:28

AKTUÁLNE: V žilinskej nemocnici pribúdajú nezaočkovaní pacienti s covidom, najmladší má 34 rokov

Foto: AKTUÁLNE: V žilinskej nemocnici pribúdajú nezaočkovaní pacienti s covidom, najmladší má 34 rokov
Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline informovala dnes 15. októbra o aktuálnej situácii a vývoji pandémie ochorenia COVID-19. Podľa správy na sociálnej sieti je tento týždeň nezhoršená.

„Denne sa však stále pohybujeme na hranici 30 a viac hospitalizovaných COVID pacientov, z nich jedna tretina leží na JIS alebo áro, ktoré sú stále kapacitne plné, no zvládame to práve vďaka prevozom pacientov do iných nemocníc, ktoré majú pacientov menej, prípadne väčšiu kapacitu intenzivistických a áristických lôžok,“ spresňuje nemocnica.

K dnešnému ránu bol celkový počet hospitalizovaných 31 pacientov s ochorením COVID-19, z nich 3 na umelej pľúcnej ventilácii a ďalší 5 na neinvazívnej ventilácii.

V porovnaní očkovaní - neočkovaní je to 5 očkovaných a 26 neočkovaných. Očkované osoby sú podľa vyjadrenia nemocnice výhradne pacienti s pridruženými diagnózami (onkologickí, závažní kardiopacienti). U neočkovaných sú to mladšie ročníky aj bez iných zdravotných problémov.

„Najmladšími hospitalizovanými sú dnes 3 muži a 1 žena vo veku 34 až 39 rokov, z nich 38-ročná žena a 39-ročný muž priamo na JIS. Všetci štyria nezaočkovaní. Spomedzi zaočkovaných je najmladším hospitalizovaným 65-ročný pán s onkologickým ochorením,“ uvádza FNsP Žilina.
Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Strážov
Zver pri ceste
01:28
Lysica
Zver pri ceste
00:37
Strečno
Kolóna
23:43
Strečno
Kolóna
23:24
Strečno
Kolóna
22:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.