Dnes najčítanejšie
Na Košickej ulici v Žiline došlo k zrážke dvoch áut, začínajú sa tvoriť kolóny

14 október 2021 - 12:17

Motoristi obchádzajú zátarasy vo Vraní po tráve, pre lepší prístup osekali časť kríkov a drevín

V stredu 13. októbra bolo uzavreté dočasné premostenie z cesty prvej triedy I/11 do mestskej časti Vranie a obce Rudinka. Uzávierka je nevyhnutná z dôvodu rekonštrukcie, ktorú realizuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS). V súvislosti s naplánovanými prácami uzavreli aj cestu tretej triedy III/2095 spájajúcu obec Rudinka s Vraním.

Dopravné obmedzenie potrvá približne sedem týždňov, dovtedy musia obyvatelia dotknutých obcí prechádzať obchádzkovou trasou dlhou približne 8 kilometrov. V deň uzavretia cestnej komunikácie sa aj napriek viacerým dopravným začkám snažili niektorí motoristi dostať cez Vranie do Rudinky a opačne.

Následkom vysokého počtu motorových vozidiel, ktorých vodiči skúšali prejazdnosť cesty, došlo ku komplikáciám v úzkych uliciach Vrania. Zatiaľ čo sa jedna časť šoférov otočila a vrátila späť do Žiliny, druhá skúšala prejsť popri zátarasách. 

Vo večerných hodinách sa vynaliezavým motoristom podarilo sprejazdniť uzatvorený úsek. Dreviny a kríky v blízkosti betónových panelov niekto upravil tak, že umožnil bezpečné obchádzanie prekážok. V súčasnosti tak následkom tohto činu opäť narastá intenzita automobilovej dopravy v mestskej časti.Dopravný servis
Závodská cesta
Policajná hliadka
20:57
Strečno
Kolóna
20:45
Hričovská
Prekážka na ceste
20:10
Strečno
Kolóna
20:00
Strečno
Kolóna
19:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina