Dnes najčítanejšie
Na skupinu mladíkov v Rosine niekto strieľal zo zbrane, bežcovi v žilinskom lesoparku sa vyhrážali bitkou
COVID-19 vývoj situácie v kraji

07 október 2021 - 12:24

AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa situácia v Žilinskom kraji takmer nezmení. Farbu automatu zmení len Ružomberok

Foto:  AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa situácia v Žilinskom kraji takmer nezmení. Farbu automatu zmení len Ružomberok
Foto: NCZI

Od pondelka 11. októbra 2021 zostane rozdelenie okresov v Žilinskom kraji podľa regionálnej charakteristiky Covid automatu takmer nezmenené, jedinou úpravou je prechod v okrese Ružomberok z prvého stupňa ohrozenia červenej farby do druhého stupňa ohrozenia bordovej farby.

Tak ako aj v tomto týždni, v bordovej farbe zostávajú naďalej okresy Čadca, Kysucké Nové Mesto a Námestovo. Šesť okresov vrátane Žiliny, Martina či Dolného Kubína a Bytče zostane v Žilinskom kraji od pondelka 11. októbra v prvom stupni ohrozenia vyjadrenom červenou farbou, jedine Turčianske Teplice budú oranžové.

Nemocnice a zdravotnícke zariadenia v Žilinskom kraji upozorňujú na zhoršujúcu sa situáciu a pripravujú sa na nárast počtu pacientov v tretej vlne, do čiernej farby zatiaľ neprešiel žiadny okres.

V prvom stupni červenej farby zostáva povinný respirátor v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach a pri vzdialenosti do dvoch metrov. Pohyb nie je obmedzený.

Prevádzkovatelia služieb si najďalej môžu voliť medzi troma režimami - Kompletne zaočkovaní, OTP (Očkovaní - Testovaní - Po prekonaní) alebo Základ. V Základnom režime už však nemôžu prevádzkovať aquaparky, wellnesy či fitnesscentrá a reštaurácie môžu fungovať len na okienkový predaj.

Pri režime OTP, ktorý si volí väčšina prevádzok, platia pre reštaurácie obmedzenia v interiéri - maximálne 4 osoby pri stole alebo osoby z jednej domácnosti a rozostupy medzi stolmi. Pri režime Kompletne zaočkovaní platia rovnaké pravidlá.





Dopravný servis
Radoľa
Kolóna
09:39
Rajecká cesta
Práca na ceste
09:15
Brodno
Prekážka na ceste
09:10
Radoľa
Kolóna
08:42
Strečno
Kolóna
08:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia