Dnes najčítanejšie
Na skupinu mladíkov v Rosine niekto strieľal zo zbrane, bežcovi v žilinskom lesoparku sa vyhrážali bitkou
COVID-19 vývoj situácie v kraji

05 október 2021 - 14:14

Dokument o žilinskej rodine s výchovou syna podľa kamevédy premietnu dnes na Stanici Záriečie

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Dokumentárny film s názvom Každá minúta života vyvolal ohlas na 55. ročníku prestížneho filmového festivalu v Karlových Varoch, snímok získal špeciálnu cenu poroty a otvoril spoločenskú diskusiu o spôsoboch výchovy detí.

Film českej režisérky Eriky Hníkovej zachytáva výchovu vtedy štvorročného Miška v žilinskej rodine, rodičia Michal a Lenka ho vychovávajú podľa kamevédy. Zakladateľom metodiky je JUDr. Pavel Zacha, ktorého syn v aktuálnej sezóne oblieka dres New Jersey Devils.

Cieľom kamevédy je dieťa vychovať tak, aby bol po každej stránke kvalitným človekom. Aj preto Miškovi rodičia venovali dieťaťu maximálne možné úsilie a väčšina času počas dňa bola podrobne naplánovaná. Pre pandémiu koronavírusu sa dostal film na festivaly a do kín až tento rok.

„Každú minútu jeho života ho vychovávajú tak, aby sa z neho stal úspešný vrcholový športovec a po všetkých stránkach „kvalitný človek“. Tomuto cieľu sa pritom rozhodli podriadiť všetko a svoje vlastné potreby dávajú na vedľajšiu koľaj. Film zblízka zachytáva toto úsilie v priebehu jedného roka a prostredníctvom živých situácií z rodinného života vytvára množstvo všeobecných otázok ohľadom zmyslu výchovy v dnešnej dobe, ako aj ohľadom jednostrannej orientácie na výkon a hroziacej „robotizácii“ života,“ popisuje distribučná spoločnosť Film Expanded.

Film sa dostáva aj do slovenských kín a dnes 5. októbra ho budú môcť diváci vidieť na Stanici Žilina - Záriečie, a to hneď v dvoch premietaniach - o 17:00 a 20:00 hodine. Vstupenky je možné zakúpiť na tomto odkaze 


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
07:29
Radoľa
Kolóna
07:28
Bratislavská
Hmla
07:27
Oškerda
Hmla
07:25
Svedernik
Hmla
07:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia