Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na výjazde zo Žiliny do Kysuckého Nového Mesta došlo k dopravnej nehode, tvoria sa kolóny
COVID-19 vývoj situácie v kraji

01 október 2021 - 09:07

Policajti odhalili ďalších nebezpečných vodičov, Škoda Fabia sa v Rosine rútila 105 km/h na štyridsiatke

Foto: Policajti odhalili ďalších nebezpečných vodičov, Škoda Fabia sa v Rosine rútila 105 km/h na štyridsiatke
Foto: KR PZ Žilina

Policajti v Žilinskom kraji neustále vykonávajú rôzne náhodné kontroly zamerané na dodržiavanie povinností vodičov. Okrem dychových skúšok sa často zameriavajú aj na rýchlosť, pričom sa im v mnohých prípadoch darí odhaľovať nezodpovedných a nebezpečných motoristov.

Inak tomu nebolo ani v uplynulých dňoch, kedy v Žiline a na Kysuciach natrafili na tri závažné prípady. Vo všetkých išlo o prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti o 60 a viac kilometrov za hodinu.

Prvého vodiča odhalila hliadka v obci Rosina, kde v zóne s rýchlosťou 40 km/h jazdil 33-ročný muž viac ako stovkou. Príslušník Policajného zboru mu nameral rýchlosť až 105 km/h.

V druhom prípade išlo o 43-ročného vodiča, ktorý na ceste prvej triedy I/11 v smere zo Žiliny do Kysuckého Nového Mesta išiel rýchlosťou 155 km/h. Maximálna povolená rýchlosť na uvedenej ceste je 90 km/h.

Posledným nezodpovedne jazdiacim motoristom bol 27-ročný muž, ktorý prekročil rýchlosť o 60 km/h, keď v obci Raková (okres Čadca) išiel rýchlosťou až 110 km/h.Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Nábrežná
Policajná hliadka
23:00
Rudinka
Policajná hliadka
21:44
Strečno
Jama na ceste
21:42
Strečno
Zver pri ceste
21:26
Strečno
Práca na ceste
19:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia