Dnes najčítanejšie
Na skupinu mladíkov v Rosine niekto strieľal zo zbrane, bežcovi v žilinskom lesoparku sa vyhrážali bitkou
COVID-19 vývoj situácie v kraji

26 september 2021 - 15:00

FOTO: Cestu z Rondla po most v Závodí cez noc vyfrézovali, asfalt položia počas ďalšieho víkendu

Počas uplynulých dvoch nocí začala prebiehať na ďalšej frekventovanej ceste v Žiline rekonštrukcia. Cestári úspešne odstránili pôvodnú zvlnenú asfaltovú vrstvu na celom 567 metrovom úseku od okružnej križovatky Rondel až po most nad riekou Rajčanka v mestskej časti Závodie. 

Realizácia nového krytu vozovky je naplánovaná na nasledujúci víkend. Motoristi tak budú musieť aj v tomto prípade strpieť prejazd po rozpracovanom úseku počas celého pracovného týždňa. Podobne tomu bolo aj pri oprave ulíc Hálkova a Komenského spolu s križovatkou na ulici Veľká Okružná.

Prvá etapa bola takmer dokončená, zhotoviteľa už čaká len príprava a asfaltovanie. Prípravné práce sa uskutočňujú dnes 26. septembra 2021 počas celého dňa. Z dôvodu plynulého priebehu stavebných prác je potrebné, aby vodiči využívali rekonštruovaný úsek v čo najmenšej miere.

Asfaltovanie je naplánované na prvý októbrový víkend v nočných hodinách

Po úspešnej realizácii prvej etapy prác sa primátor mesta Peter Fiabáne pochválil opravou na sociálnej sieti. Vo svojom príspevku informoval o pokračovaní v rekonštrukciách žilinských ciest. Urobil tak pravdepodobne omylom, za projektom totiž stojí Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ako správca komunikácie. Ten cestu obnovuje v rámci projektu Zlepšenie dostupnosti ku kultúrnym pamiatkam na Slovenskej a Českej strane - INTERREG SK - CZ.

Príspevok sa už v súčasnosti na sociálnej sieti nenachádza, pravdepodobne po reakciách a upozornení zo strany obyvateľov ho primátor Žiliny odstránil. 

Žilinská župa pripravuje aj rekonštrukciu starej cesty z mestskej časti Budatín do obce Teplička nad Váhom, ktorú v súčasnosti využíva nanajvýš niekoľko stoviek áut denne. V prípade kolón na Ľavobrežnej však slúži ako efektívna obchádzka. Dôvodom nezáujmu vodičov o jej využívanie môže byť práve výrazné poškodenie asfaltového krytu vozovky.Dopravný servis
Strečno
Kolóna
08:11
Cesta I/64
Hmla
08:07
Radoľa
Kolóna
07:57
Rajecká cesta
Práca na ceste
07:57
Obvodová
Kolóna
07:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia