Dnes najčítanejšie
Na skupinu mladíkov v Rosine niekto strieľal zo zbrane, bežcovi v žilinskom lesoparku sa vyhrážali bitkou
COVID-19 vývoj situácie v kraji

25 september 2021 - 17:05

24-ročný vodič zrazil na priechode dve chodkyne, polícia mu na mieste zadržala vodičský preukaz

Foto: 24-ročný vodič zrazil na priechode dve chodkyne, polícia mu na mieste zadržala vodičský preukaz
Foto: Facebook

V piatok 24. septembra predpoludním došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Povina (okres Kysucké Nové Mesto) k dopravnej nehode, pri ktorej osobné auto zrazilo dvoch chodcov. K zrážke došlo podľa polície priamo na vyznačenom priechode pre chodcov.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 24 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Škoda v smere od Čadce na Kysucké Nové Mesto. Následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu motorového vozidla a dvoch chodcov,“ spresnil žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia 48 ročná žena, mladšia 23 ročná chodkyňa utrpela predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodiča a chodkýň vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Polícia vodičovi na mieste zadržala vodičský preukaz.

Dokým sa záchranné zložky postarali o zranené osoby a polícia odstránila a zdokumentovala následky dopravnej nehody, na hlavnom ťahu medzi Žilinou a Čadcou sa vytvorili rozsiahle kolóny. V nich sa mnohí motoristi zdržali aj viac ako jednu hodinu.

„Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 500.-€. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodal krajský policajný hovorca.
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
08:11
Cesta I/64
Hmla
08:07
Radoľa
Kolóna
07:57
Rajecká cesta
Práca na ceste
07:57
Obvodová
Kolóna
07:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia