Dnes najčítanejšie
Na skupinu mladíkov v Rosine niekto strieľal zo zbrane, bežcovi v žilinskom lesoparku sa vyhrážali bitkou
COVID-19 vývoj situácie v kraji

24 september 2021 - 16:45

V Žiline zrekonštruujú MŠ Andreja Kmeťa, práce by mali potrvať 150 dní

Foto: V Žiline zrekonštruujú MŠ Andreja Kmeťa, práce by mali potrvať 150 dní
Foto: Mesto Žilina

Viac ako 300-tisíc eur bude stáť rekonštrukcia Materskej školy Andreja Kmeťa v Žiline. Cieľom stavebných úprav je znížiť energetickú náročnosť budovy a interiérovými úpravami zlepšiť podmienky v škole. Rekonštrukciu samospráva zafinancuje z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu.

Stavebné práce by mali začať v tomto roku a potrvajú asi 150 dní. Mesto aktuálne pripravuje verejné obstarávanie na dodávateľa. Obnova sa zameria na zníženie energetickej náročnosti budovy zlepšením tepelno-technických vlastností obvodového plášťa, základu, strechy a podlahy.

Rekonštruovať sa bude aj ohrev teplej vody či systém vykurovacej a vetracej sústavy. MŠ Andreja Kmeťa v súčasnosti navštevuje dovedna 114 detí. Z hlavnej budovy je dočasne presťahovaných do náhradných priestorov Základnej školy Jarná 74 detí, zvyšných 40 škôlkarov je v elokovanom pracovisku školy na Hollého ulici.

Mesto a riaditeľstvo MŠ Andreja Kmeťa ďakuje rodičom detí, všetkým pedagogickým, prevádzkovým zamestnancom, členom žilinských športových klubov z Diamond Gym, Športcentra Žilina, RTJ Brodno, TJ Zádubnie, Žilina Bears, Grasshopers Žilina a z Mestského hokejového klubu mládeže za pomoc pri presťahovaní.

Mesto Žilina aktuálne spravuje 20 materských, osem základných škôl a šesť základných škôl s materskými školami. Ako súčasť plnenia povinnej školskej dochádzky pre päťročné deti je od 1. septembra povinné predprimárne vzdelávanie v materských školách. Do predškolských tried v Žiline tento rok nastúpilo 842 škôlkarov. V priebehu posledných dvoch rokov sa vďaka rekonštrukciám a obnovám zvýšili kapacity žilinských mestských škôlok o vyše 120 miest.

Rekonštrukcia Materskej školy Andreja Kmeťa je financovaná z projektu s názvom „Zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy v meste Žilina“ podporeného v rámci Nórskych Grantov 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Vysokoškolákov
Kolóna
09:57
Radoľa
Kolóna
09:39
Rajecká cesta
Práca na ceste
09:15
Brodno
Prekážka na ceste
09:10
Radoľa
Kolóna
08:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia