Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na výjazde zo Žiliny do Kysuckého Nového Mesta došlo k dopravnej nehode, tvoria sa kolóny
COVID-19 vývoj situácie v kraji

16 september 2021 - 16:16

Mestskí policajti zadržali v Žiline dvoch zlodejov a agresívneho muža, ktorý ničil zaparkované autá

Foto: Mestskí policajti zadržali v Žiline dvoch zlodejov a agresívneho muža, ktorý ničil zaparkované autá
Foto: ilustračné

Žilinskí mestskí policajti riešili od začiatku septembra ďalšie dva prípady, pri ktorých sa prejavilo agresívne správanie podozrivých osôb. K prvej udalosti boli privolaní ešte 1. septembra krátko po 16:00 hod. na ulicu Moyzesova v centre mesta. Dvaja muži sa tam mali dopustiť krádeže vo večierke, pričom mali odcudziť nielen pečivo ale aj iný rozličný tovar.

„Oznamovateľka mužov spozorovala na zastávke MHD Nám. Gen. M. R. Štefánika, kde sa agresivita mužov stupňovala a oznamovateľku začali fyzicky napádať a následne sa vydali po ul. M. R. Štefánika smerom do centra. Hliadkou MP na mieste zistení dvaja muži podľa popisu,“ spresňuje Mestská polícia Žilina.

Príslušníci počas lustrácie zistili, že zadržaní muži už boli v minulosti riešení v súvislosti s majetkovou trestnou činnosťou. Na miesto preto privolali príslušníkov Policajného zboru z Obvodného oddelenia Žilina - východ. Hliadka si následne udalosť prevzala na ďalšie riešenie.

Druhý prípad zaevidovala mestská polícia v sobotu 11. septembra. Obyvateľov na ulici Fraňa Mráza vyrušil hluk, preto kontaktovali linku 159. Operačné stredisko prijalo hlásenie ohľadom muža, ktorý sa pohybuje po ulici, búcha po zaparkovaných autách, skúša ich kľučky, pričom sa ich snaží poškodiť.

„Vyslaná hliadka pri kontrole uvedenej ulice a lokality zadržala vo dvore jednej z firiem podozrivého muža, ktorý sa pokúsil o útek a pri vykonávaných úkonoch začal klásť aktívny odpor. Zákonné donucovacie prostriedky 48 ročného muža “schladili”,“ uviedla žilinská mestská polícia.

Pri obhliadke okolia bolo zasahujúcimi hliadkami zistené jedno poškodené vozidlo na ulici Sasinkova, ktoré malo odtrhnuté stierače. Policajti zistili aj poškodenú rampu parkoviska a oplotenie patriace súkromnej spoločnosti. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu aj v tomto prípade privolali príslušníkov štátnej polície.

Zdroj: Mestská polícia Žilina


Dopravný servis
Rudinka
Jama na ceste
23:55
Nábrežná
Policajná hliadka
23:00
Rudinka
Policajná hliadka
21:44
Strečno
Jama na ceste
21:42
Strečno
Zver pri ceste
21:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia