Dnes najčítanejšie
Na skupinu mladíkov v Rosine niekto strieľal zo zbrane, bežcovi v žilinskom lesoparku sa vyhrážali bitkou
COVID-19 vývoj situácie v kraji

12 október 2021 - 18:00
INZERCIA

Ako pripraviť auto na zimu? Ochráňte lak kvalitným voskom, predíďte plesniam a znížte riziko alergií

Veľká časť motoristov si pod pojmom prípravy auta na zimu predstavuje iba prezutie pneumatík a doliatie nemrznúcej zmesi do ostrekovačov. Mnohí pritom zabúdajú na ďalšie podstatné činnosti, ktorými si nielen zachovajú dobrý stav svojho vozidla ale predovšetkým ochránia svoje zdravie. Reč je o prevencii pred plesňami, prachom a roztočmi a ochrane laku pred negatívnymi účinkami posypovej soli a nečistôt z ciest.

Väčšina týchto činností pritom nie je finančne náročná a dokážu ju zrealizovať šikovní pracovníci v autoumyvárni už za pár hodín. Výsledkom je čisté vozidlo pripravené na zimné obdobie, v ktorom bude jazda omnoho komfortnejšia. Na komplexnú prípravu vozidiel na zimu sa aktuálne zameriava aj nová žilinská autoumyváreň Fantasia sídliaca len kúsok od centra mesta.

Prevencia pred vznikom plesní a odstránenie prachu s roztočmi

V interiéri vozidla trávi vodič aj posádka každý deň nemálo času, preto by sa v ňom mali cítiť príjemne. Vo vnútri áut často číhajú nástrahy v podobe plesní a prachu, ktoré negatívne vplývajú na naše zdravie a celkový pocit pri preprave.

Už len obyčajný prach môže byť zdraviu škodlivý, v jednom grame sa totiž nachádza niekoľko tisíc prachových roztočov. Pri dlhodobom dýchaní znečisteného vzduchu či pobyte v prachom znečistenom interiéri hrozí riziko nepríjemných alergických prejavov s dýchaním či kožných ekzémov.

Autoumyváreň Fantasia dokáže vaše auto zbaviť prachu rýchlym a efektívnym spôsobom. V jednom balíku ponúka vyčistenie a dezinfekciu všetkých plôch, tepovanie sedačiek, podlahy, stropu a tapacírov a následnú dezinfekciu ozónom, ktorá vyhubí roztoče a hmyz a v ťažko dostupných miestach.Ďalšie zdravotné riziko číha v klimatizácii, kde je teplé a vlhké prostredie. Vo výparníku sa nachádza miesto s vhodnými podmienkami pre baktérie, mikroorganizmy a najmä vznik plesní. Práve tie bývajú dôvodom nepríjemného zápachu šíriaceho sa v interiéri. Odstrániť tento problém je pritom úplne jednoduché a časovo nenáročné, stačí sa objednať na vyčistenie a dezinfekciu klimatizácie.

Korekcia a ochrana laku pred posypovou soľou

Posypová soľ v zimných mesiacoch negatívne vplýva na celkový stav laku každého z vozidiel. Navyše podporuje vznik a rozširovanie korózie. Vhodným spôsobom ochrany exteriéru vozidla je nanesenie kvalitného vosku, ktorý odolá týmto negatívnym vplyvom. Fantasia poskytuje voskovanie s mimoriadne silným účinkom ochrany nielen pred soľou ale aj UV žiarením a muškami.

Pokiaľ máte na kapote či streche nepríjemný fľak s poškodeným lakom od vtáčieho trusu, alebo vám niekto poškriabal dvere nákupným košíkom, stále existuje šanca na celkovú opravu do pôvodného stavu. Pred aplikáciou vosku je možné vykonať korekciu týchto poškodení spojenú s leštením. Šikovní pracovníci v autoumyvárni Fantasia dokážu mnohé z poškodení opraviť tak, že po nich nezostanú žiadne stopy.

Máte v aute kožené sedačky? Starostlivosť o ne by ste nemali podceňovať

V interiéri vozidla sa počas roka objavia rôzne nečistoty vrátane prachu, masnoty a najmä potu. Napriek tomu, že ho máte vždy čistý a dôkladne sa oň staráte, majú tieto faktory vplyv na kožené plochy. Pri výkyvoch teplôt z letných +30 °C na zimných -10 °C spôsobujú vysychanie kože a s tým spojené nepekné poškodenia.

Mastnota a pot narúšajú lak aj farbu, ktorá sa nachádza na kožených sedačkách. Každý škrabanec, ryha alebo prasklina je malým varovaním pred blížiacim sa poškodením. Narušenú kožu je potrebné opraviť a uzavrieť, aby sa poškodenie nerozšírilo. V autoumyvárni Fantasia vám poskytnú komplexný balík čistenia spojeného s kontrolou a ochranou kože.

Zabezpečia vám ošetrenie v podobe impregnácie, ktoré je minimálne také dôležité, ako samotné čistenie. Impregnačný prostriedok kožu vyživí a zmäkčí, vďaka čomu nebude praskať a tvrdnúť. Včasným zásahom sa výrazne zníži riziko zošúchania farby a predĺži životnosť koženej sedačky.

Bližšie informácie a možnosti objednania:

Autoumyváreň Fantasia sídli na ulici Závodská cesta 8166, čo je len kúsok od okružnej križovatky Rondel smerom do Závodia. Okrem osobných automobilov obslúži aj zákazníkov s minibusmi a dodávkami. V prípade potreby sú pracovníci ochotní po predošlej dohode vybaviť objednávky aj počas nedele alebo cez sviatky. Fantasia je k dispozícii tiež pre firemných zákazníkov s platbou na faktúru.

Súťaž o 3 poukazy na bezplatnú ochranu laku voskom

V spolupráci s autoumyvárňou Fantasia vám prinášame možnosť vyhrať tri poukazy na bezplatnú ochranu laku kvalitným voskom s mimoriadnym účinkom. Stačí, ak budete sledovať náš príspevok na sociálnej sieti, ktorý bude zverejnený v utorok 12. októbra v popoludňajších hodinách.Zdroj: PR Fantasia


Dopravný servis
Radoľa
Kolóna
09:39
Rajecká cesta
Práca na ceste
09:15
Brodno
Prekážka na ceste
09:10
Radoľa
Kolóna
08:42
Strečno
Kolóna
08:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia