Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

10 september 2021 - 10:20

Pre milovníkov kultúry, prírody a poľovníctva sa uskutoční Poľovnícka nedeľa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Foto: Pre milovníkov kultúry, prírody a poľovníctva sa uskutoční Poľovnícka nedeľa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Kysucké múzeum v Čadci spolu s Poľovníckym združením Starý diel - Vychylovka pripravilo pre poľovnícku i nepoľovnícku verejnosť zaujímavé podujatie, ktoré sa uskutoční 19. septembra 2021. V priestoroch skanzenu vo Vychylovke čaká na návštevníkov pestrý program.

Od 11:00 do 16:00 hod. bude v areáli pripravená prezentácia poľovníctva, počas ktorej poľovníci uvaria návštevníkom chutný guláš a rôzne špeciality z diviny.

Svoju mušku si budete môcť preveriť v streľbe zo vzduchovky, pripravené sú aj ukážky vábenia zveri a zvukových prejavov zveri, výcvik poľovných psov, lesná pedagogika.

Chýbať nebude kútik pre deti, kde môžu farbičkami vyjadriť svoje vnímanie prírody a poľovníctva či vyriešiť kvíz o našich lesoch a prírode.

Okrem toho od 12:00 do 15:00 hod. deti, ale i dospelých určite zaujme atraktívne vystúpenie sovičiek, ktoré odvážnych návštevníkov aj aktívne zapoja do svojho programu. Organizátori nezabudli ani na svätú omšu, ktorá sa bude konať v tradičnom čase o 13:00 hod. v Kaplnke Panny Márie Ružencovej.

Počas celého podujatia bude pripravená výstava poľovníckych trofejí, predajné stánky s poľovníckou tematikou, umeleckými výrobkami, remeselníci. O dobrú náladu sa postará ľudová hudba Bystrická kasňa.

„V súčasnosti sa, vzhľadom na vývoj pandémie, môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie,“ uvádza Kysucké múzeum v Čadci.

Miesto: Múzeum Kysuckej dediny, Vychylovka
Dátum: 19.09.2021 - 11:00    16:00Dopravný servis
Fatranská
Policajná hliadka
01:27
Cesta II/583B
Stacionárny radar
01:23
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:30
Lavobrezná
Práca na ceste
22:27
Vysokoškolákov
Stacionárny radar
21:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia