Dnes najčítanejšie
Pri cestovaní v MHD alebo vstupe do nemocnice či obchodu je od dnešného dňa povinný respirátor
COVID-19 vývoj situácie v kraji

07 september 2021 - 18:46

VIDEO: Na stavbe diaľnice D1 pri Žiline nastal výrazný posun, pracuje sa takmer na všetkých objektoch

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Od podpisu novej zmluvy na dostavbu nedokončeného diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala s tunelom Višňové uplynuli už štyri mesiace. Za tento čas nastal na stavenisku výrazný posun, momentálne sa už pracuje takmer na všetkých objektoch. Na dokončení kľúčovej diaľnice pri Žiline sa podieľa približne 400 pracovníkov, v najväčšom nasadení ich má byť až 600.

Práce napredujú výrazným tempom nielen v tuneli ale aj na mostoch a cestnom telese. Súčasný zhotoviteľ postupne rozbehol činnosti aj na tých stavebných objektoch, s ktorými predchádzajúci zhotoviteľ ani nezačal. Dostavbu diaľnice bude sprevádzať niekoľko problémov, tie by však podľa vyjadrení zástupcov Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) nemali ohroziť termín dokončenia.

„Skanska rozvinula práce na väčšine stavebných objektov, na ktorých to okolnosti umožňujú. Na niektorých stavebných objektoch ešte stále prebieha dokončovanie projektovej dokumentácie a niektoré úkony, ktoré sú potrebné na to, aby sme začali práce realizovať. Čo je však dôležité, na kritických objektoch sa v plnej miere pracuje,“ informuje NDS.





Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť


Dopravný servis
Strážov
Jama na ceste
19:58
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:28
Strečno
Jama na ceste
18:25
Strečno
Kolóna
18:14
Strečno
Kolóna
18:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia