Dnes najčítanejšie
Pri cestovaní v MHD alebo vstupe do nemocnice či obchodu je od dnešného dňa povinný respirátor
COVID-19 vývoj situácie v kraji

05 september 2021 - 14:03

Vodič autobusu dostal pod Strečnom pravdepodobne infarkt, zrazil sa s tromi osobnými autami

Foto: Vodič autobusu dostal pod Strečnom pravdepodobne infarkt, zrazil sa s tromi osobnými autami
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook / Dopravný servis Žilina

Dnes 5. septembra 2021 v dopoludňajších hodinách došlo na ceste prvej triedy pod Strečnom k vážnej dopravnej nehode. Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky, polícia musela úplne odstaviť premávku.

Doprava na ceste I/18 bola zastavená obojsmerne, k nehode vyslalo operačné stredisko až 15 hasičov s piatimi kusmi techniky. Do niekoľkých minút sa vytvorili na frekventovanom hlavnom ťahu medzi Žilinou a Vrútkami kolóny.

Približne v čase okolo 11:30 hod. sa zrazil autobus prímestskej autobusovej dopravy s tromi osobnými autami. K zrážke malo dôjsť po tom, ako sa u 59-ročného vodiča prejavili vážne zdravotné ťažkosti.

„Vodič autobusu s cyklovlečkou idúci na pravidelnej linke z Turčianskych Teplíc do Žiliny dostal počas jazdy pravdepodobne infarkt. Prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s ďalšími vozidlami,“ spresnila Ivana Strelcová hovorkyňa SAD Žilina.

V autobuse boli sa v tej chvíli prepravovala len jedna cestujúca a stevard zodpovedný za správne nakladanie bicyklov na cyklovlečku. Vodiča krátko po nehode previezla sanitka do žilinskej nemocnice, cestujúca a stevard boli bez zranenia.

Celkovo utrpelo zranenia rôzneho charakteru až šesť osôb. Podľa vodičov čakajúcich v kolóne na miesto dorazilo viacero posádok záchrannej služby a priletel aj záchranársky vrtuľník.

Hasiči po príchode vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaných vozidiel a zraneným poskytli predlekársku prvú pomoc. Pri dopravnej nehode zasahuje aj ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, nakoľko je autobus vrazený priamo v jednom z havarovaných vozidiel.

Záchranársky vrtuľník zo Žiliny vysadil na mieste pomocou palubného navijaka lekára. Ten si do svojej starostlivosti prevzal 32-ročnú ženu, ktorú hasiči museli zo zakliesneného vozidla najskôr vyslobodiť.

„Pacientka utrpela vážne poranenie hlavy, hrudníka a oboch dolných končatín. Po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a preložení na palubu bola s ťažkou polytraumou letecky prevezená do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ spresnila Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE.Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:28
Strečno
Jama na ceste
18:25
Strečno
Kolóna
18:14
Strečno
Kolóna
18:00
Mojšova Lúčka
Kolóna
17:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia