Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti zadržali 25-ročného drogového dílera, našli u neho 36 dávok pervitínu

26 august 2021 - 17:53

Minulý rok sa v Trstenej zrútil starý poškodený most, dnes na jeho mieste otvorili nový

Foto: Minulý rok sa v Trstenej zrútil starý poškodený most, dnes na jeho mieste otvorili nový
Foto: Žilinský samosprávny kraj
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V marci minulého roka sa v meste Trstená na Orave zrútil most do rieky Oravica. Cesta bola vtedy našťastie uzavretá a žiadne osoby sa v blízkosti nenachádzali. O úplnej uzávere rozhodli kompetentní ešte koncom roka 2019, kedy sa stav mostného objektu náhle zhoršil.

Za rok sa podarilo na rovnakom mieste vybudovať nové premostenie. Prvú časť nosnej konštrukcie zrealizoval zhotoviteľ na jeseň 2020, po skončení zimného obdobia pokračovalo dobudovanie vrchnej betónovej časti. Následne počas tohto leta vykonali záťažové skúšky a dnes most slávnostne otvorili.

Jednopoľový most vybudovala námestovská spoločnosť MBM-GROUP. V rámci projektu sa zrealizovali aj úpravy šírky vozovky, vybudovali chodníky a upravil breh koryta rieky Oravica. Vybudovanie nového premostenia od základov stálo takmer 1,3 milióna eur vrátane DPH. Od dnešného dňa ho môže plne využívať nielen motoristická verejnosť ale aj chodci.

Slávnostné odovzdanie do užívania sa uskutočnilo za účasti predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej, predstaviteľov Národnej rady SR, miestnej samosprávy a Slovenskej správy ciest.


Dopravný servis
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:39
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
21:15
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Hričovská
Jama na ceste
20:29
Rudinka
Jama na ceste
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia