Dnes najčítanejšie
Pri cestovaní v MHD alebo vstupe do nemocnice či obchodu je od dnešného dňa povinný respirátor
COVID-19 vývoj situácie v kraji

03 august 2021 - 12:56

Vyskúšajte si jazdu historickým vlakom, Rajecká Anča bude premávať počas dvoch dní

Už po jedenásty raz sa uskutoční v Žiline podujatie s názvom Rajecká Anča, ktoré je spojené s jazdami historických vlakov. Počas dvojdňovej akcie organizovanej Považským múzeom v Žiline a Spoločnosťou Považskej dráhy Žilina sa budú môcť nimi záujemcovia previezť na trase do Rajca a späť.

Vozne M131.1443 a M 152.0160 budú premávať 14. a 15. augusta dvakrát denne zo Žiliny do Rajca a späť. Záujemcovia si kúpia lístky priamo vo vlaku. Počas jazdy sú povinní mať rúško a dodržiavať aktuálne platné opatrenia súvisiace so zamedzením šírenia COVID-19.

Atmosféru spríjemnia zamestnanci múzea v dobových kostýmoch a o dobrú náladu sa postará skupina Dlhopoľskí heligonkári. Cestujúci navyše získajú zľavu 20% na vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach.

V expozícii bude pripravená interaktívna prehliadka či koľajisko zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia. Lákadlom sú určite i mnohé zaujímavé exponáty ako secesný pohrebný koč alebo model miniautomobilu Súľov.

Jednosmerné cestovné:

  • dospelí - 2 €
  • deti 6 - 15 rokov - 1 €

Cestovné lístky sa predávajú pri nástupe do vlaku. Vo vlaku neplatia cestovné doklady iných dopravcov. Rezervácia nie je možná.

Rozpis jázd:

Smer Žilina - Rajec

Žilina09:3013:30
Žilina - Záriečie09:3613:36
Žilina - Solinky09:4113:41
Bytčica09:4413:44
Lietavská Lúčka09:4913:49
Poluvsie09:5913:59
Rajecké Teplice10:0414:04
Rajecké Teplice10:1014:10
Konská pri Rajci10:1314:13
Zbyňov10:1514:15
Kľače10:1914:19
Rajec10:2314:23

Smer Rajec - Žilina

Rajec11:3015:30
Kľače11:3315:33
Zbyňov11:3615:36
Konská pri Rajci11:3915:39
Rajecké Teplice11:4215:42
Rajecké Teplice11:4515:45
Poluvsie11:4915:49
Lietavská Lúčka11:5815:58
Bytčica12:0216:02
Žilina - Solinky12:0516:05
Žilina - Záriečie12:1016:10
Žilina12:1516:15


Miesto: Žilina
Dátum: 14.08.2021 - 09:30    15.08.2021 - 18:00







Dopravný servis
Strečno
Kolóna
16:09
Vysokoškolákov
Kolóna
16:09
Lavobrezná
Prekážka na ceste
16:08
Strečno
Kolóna
16:00
Rudinka
Jama na ceste
15:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia