Dnes najčítanejšie
Pri cestovaní v MHD alebo vstupe do nemocnice či obchodu je od dnešného dňa povinný respirátor
COVID-19 vývoj situácie v kraji

30 júl 2021 - 12:46

Mestskí policajti riešili vodiča za priestupok, spolujazdec zatiaľ odhodil striekačku s kryštalickou látkou

Foto: Mestskí policajti riešili vodiča za priestupok, spolujazdec zatiaľ odhodil striekačku s kryštalickou látkou
Foto: Mestská polícia Žilina

Žilinská mestská polícia natrafila počas rutinného zákroku na neznámu kryštalickú látku. Tú sa podarilo objaviť vo štvrtok krátko po polnoci pri riešení priestupku vodiča osobného auta, ktorý zastavil na mieste vyhradenom pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

„Vzhľadom k tomu, že bol spáchaný dopravný priestupok, bol vodič vyzvaný na preukázanie totožnosti. Počas prejednávania priestupku s vodičom vystúpil z vozidla jeho spolujazdec a odhodil zatavenú injekčnú striekačku s väčším obsahom bielej kryštalickej látky na zem,“ spresňuje Mestská polícia Žilina na sociálnej sieti.

Pozorným očiam policajta neuniklo, že spolujazdec sa pokúsil striekačky nenápadne zbaviť. Vzhľadom na podozrenie z páchania drogovej trestnej činnosti bola požiadaná o súčinnosť hliadka Policajného zboru.

Privolaní policajti prípad zadokumentovali a 32-ročného muža zadržali. K spáchaniu priestupku tak pribudlo aj podozrenie zo spáchania trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Zdroj: Mestská polícia Žilina


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
16:09
Vysokoškolákov
Kolóna
16:09
Lavobrezná
Prekážka na ceste
16:08
Strečno
Kolóna
16:00
Rudinka
Jama na ceste
15:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia