Dnes najčítanejšie
Pri cestovaní v MHD alebo vstupe do nemocnice či obchodu je od dnešného dňa povinný respirátor
COVID-19 vývoj situácie v kraji

25 júl 2021 - 14:55

Na Nemocničnej ulici nepomohlo ani nové dopravné značenie, v sobotu narazil do mosta ďalší kamión

Pred necelými dvomi týždňami pribudlo na Nemocničnej ulici v Žiline nové dopravné značenie, ktorého cieľom je zamedziť nárazom nákladných vozidiel do mosta. Na príjazdovej ceste k areálu nemocnice totiž dochádza čoraz častejšie k vjazdom kamiónov, ktorých vodiči nesprávne odbočia.

Niektorí stihnú včas zareagovať a vycúvať späť na štvorprúdovú cestu, iní v rýchlosti narazia s návesom do mostnej konštrukcie. V niektorých prípadoch sú na miesto privolaní hasiči aj polícia, inokedy len kamionisti z miesta odídu. 

Kamióny prichádzajúce od južného obchvatu mesta prechádzajú cez Nemocničnú ulicu a pripájajú sa späť na cestu prvej triedy I/18 do Vrútok. Nepozorní vodiči nákladných vozidiel zvyknú odbočiť o približne päťsto metrov skôr pred svetelnou križovatkou a ocitnú sa pod nízkym mostom. 

Najčastejšie dochádza k týmto situáciám v nočných a skorých ranných hodinách a to aj napriek tomu, že zjazd do areálu nemocnice je limitovaný pre vozidlá s maximálnou výškou 3,2 metra. Dve nové zvislé dopravné značky obmedzujúce vjazd s maximálnou výškou mali tento problém vyriešiť, ale nestalo sa tak.

K ďalšiemu incidentu došlo v sobotu 24. júla približne o pol druhej hodine ráno. K udalosti, o ktorej informovali aj vodiči v dopravnom servise na sociálnej sieti, boli vyslaní aj žilinskí hasiči. Odstraňovanie následkov trvalo menej než hodinu.

Dopravný servis
Bytčická
Kolóna
15:14
Radoľa
Kolóna
15:13
Strečno
Kolóna
15:10
Strečno
Policajná hliadka
15:09
Strečno
Iné nebezpečenstvo
14:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia