Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

11 júl 2021 - 12:36

Opitý muž púšťal svojho psa v blízkosti kúpajúcich sa ľudí, polícia ho zadržala a zviera odchytila

Foto: Opitý muž púšťal svojho psa v blízkosti kúpajúcich sa ľudí, polícia ho zadržala a zviera odchytila
Foto: ilustračné

Žilinskí mestskí policajti riešili v uplynulých dňoch prípad s vulgárnym mužom, ktorý počas venčenia svojho psa v okolí Rajčanky narušil pokojné kúpanie ľudí. Neznámy obyvateľ bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky.

Počas venčenia umožnil svojmu veľkému psovi voľný pohyb medzi ľuďmi. Zviera pravdepodobne vzbudzovalo strach a obavy, prítomní preto požiadali majiteľa, aby si ho dal na vôdzku. Vtedy však muž začal byť vulgárny.

„Mal pri sebe stredoázijského ovčiaka bez vôdzky, teda mohutného psa, ktorý pobehoval medzi kúpajúcimi sa ľuďmi. Na upozornenia oddychujúcich osôb, aby si psa dal na vôdzku, muž reagoval vulgarizmami a nevadila mu ani prítomnosť detí,“ spresňuje mestská polícia.

39-ročný muž začal byť na prítomnosť hliadky agresívny, neuposlúchol výzvy na odvrátenie svojho konania a preto príslušníci zasiahli. Zákonnými donucovacími prostriedkami ho zadržali a následne predviedli na útvar Mestskej polície Žilina.

Zadržaný bol predvedený za účelom zistenia totožnosti a objasnenia veci s podozrením na trestnoprávne konanie. Mohutného psa odchytili príslušníci a dočasne ho umiestnili v karanténnom koterci.
Zdroj: Mestská polícia Žilina


Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
06:09
Hričovská
Stacionárny radar
05:00
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
04:56
Strečno
Prekážka na ceste
04:52
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
02:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia